Plāno atlaist ilggadējo Saeimas Kancelejas vadītāju Steinu (35)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Saeimas Prezidijs šodien slēgtajā sēdē nolēma sākt parlamenta Kancelejas direktora Māra Steina darba līguma uzteikšanas procedūru, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Prezidijs šādu lēmumu pieņēmis, pamatojoties uz šā gada 24.marta un 3.aprīļa ārkārtas slēgtajās sēdēs konstatētajiem faktiem par Steina «būtiskiem darba līguma un darba kārtības noteikumu pārkāpumiem, pieņemtajiem lēmumiem un ar tiem saistītajiem dokumentiem».

Prezidijs vienojās lūgt Latvijas Valsts iestāžu, pašvaldību, uzņēmumu un finanšu darbinieku arodbiedrību pieņemt lēmumu par piekrišanu Steina darba līguma uzteikšanai.

Saeimas sekretārs Dzintars Rasnačs (VL-TB/LNNK) Prezidija sēdē balsoja pret šī lēmuma pieņemšanu. Kā aģentūrai LETA pauda politiķis, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) divus gadu meklējot ieganstu, lai atbrīvotos no Kancelejas direktora.

Kā uzskata Rasnačs, pastāv nepatika pret Steina politisko neitralitāti un šodien pieņemtā lēmuma mērķis ir Kancelejas direktora amatā bez konkursa iecelt cilvēku, kas nebūs politiski neitrāls un, iespējams, centīsies izdabāt Saeimas priekšsēdētājai. Rasnačs aicināja šo jautājumu skatīt atklātā Prezidija sēdē, taču viņa priekšlikums neesot guvis atbalstu.

Steinam ir sajūta, ka Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa (V) viņu plāno atlaist no amata kopš 2012.gada beigām, kad neesot tikusi veikta viņa novērtēšana. Kā aģentūrai LETA norādīja Kancelejas vadītājs, viņš nevar komentēt Prezidija slēgtajā sēdē lemto, taču uzskata, ka jautājumi par viņa darbu būtu jāskata atklātā sēdē.

Steins pašreizējā situācijā neplāno spert kādus soļus, bet turpinās apzinīgi strādāt. Šādā situācijā būšot grūtības viņu atlaist, jo tam nebūs pamata. Kopš 2012.gada esot grūtības sameklēt iemeslu viņa atlaišanai, jo pienākumus viņš veicot labi, norādīja Kancelejas direktors. Ja slēgtajā sēdē par viņu ir pieņemts kāds lēmums, Steins vēlas iepazīties ar šo dokumentu.

Kā ziņots, šopavasar parlamentā tika nozagti trīs Saeimas Prezidija locekļu datori. Reaģējot uz parlamenta datoru zādzību, Saeimas Prezidijs 3.aprīlī slēgtā sēdē ir pieņēmis lēmumu saistībā ar parlamenta drošības uzlabošanu. Arī 24.martā notika Prezidija slēgtā sēde, lai izskatītu jautājumus par parlamenta apsardzes pastiprināšanu. Iepriekš Saeimas priekšsēdētājas biedrs Andrejs Klementjevs (SC) skaidroja, ka atbildība par parlamentā notiekošo ir jāuzņemas Saeimas Kancelejas direktoram, kuram zādzības dēļ arī bija uzdots rakstīt paskaidrojumu.

Pērn 14.oktobrī Saeimas Prezidija vairākums nolēma piemērot disciplinārsodu Steinam, izsakot viņam rājienu. Viņam tika arī pārmests, ka vairākus mēnešus aizkavējās divu likumprojektu nonākšana parlamenta atbildīgajā komisijā. Steins toreiz norādīja, ka kļūdu pieļāvuši likumprojektu sūtītāji un ka no viņa nevar prasīt paredzēt visas iespējamās citu cilvēku kļūdas.

Steina amata prasmes iepriekš novērtētas ar zemo «D» atzīmi, 2013.gada maijā ziņoja Latvijas Televīzija. Šāda atzīme liecina, ka Steinam ir nepietiekamas prasmes un viņa darbā ir nepieciešami uzlabojumi. No 391 Saeimas darbinieka «D» līmenis tika piešķirts tikai Steinam.

Steins no 1990.gada līdz 1993.gadam vadīja Augstākās Padomes Kanceleju, bet 1993.gadā kļuvis par Saeimas Kancelejas direktoru.

Komentāri (35)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu