«Rīga»/«Prizma» kļūst par pirmo Latvijas čempionāta finālisti

«Rīga»/«Prizma» hokejisti piektdienas vakarā kļuva par pirmajiem Latvijas čempionāta fināla dalībniekiem.

Pusfināla ceturtajā mačā «Rīga»/«Prizma» nervus kurinošā mačā savā laukumā ar 6:5 (2:0, 2:3, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēja «Zemgali»/LLU, sērijā līdz trim uzvarām triumfējot ar 3-1.

Mača gaitā «Rīga»/«Prizma» nonāca vadībā ar 4:0, taču «Zemgale»/LLU paveica varoņdarbu 54. minūtē panākot neizšķirtu 5:5, kad izcēlās Viktors Jasjonis. Tomēr Jelgavas komandai ofensīvu turpināt vairs neizdevās, noslēdzot sezonu ar sāpīgu zaudējumu.

Izšķirošo pēcspēles metienu realizēja Mihails Kokļins, kurš mača gaitā izcēlās ar vārtiem un rezultatīvu piespēli.

Zīmīgi, ka mača norisi divas reizes aizkavēja izsists laukuma apmales stikls.

Tikmēr otrā pusfināla mačā «Kurbads» izbraukumā ar 4:2 (1:1, 1:0, 2:1) pieveica «Ozolnieki»/«Monarch» vienību.

Vēl mača 46. minūtē Ozolnieku komandas spēlētājs Ēriks Ozollapa panāca neizšķirtu 2:2, taču atlikušajā spēles laikā «Kurbads» guva divus vārtus, nodrošinot sev uzvaru.

Līdz ar to sērijā līdz trim uzvarām rezultāts kļuvis 2-1 par labu «Kurbadam». Abu komandu nākamā savstarpējā cīņa, kas var būt pēdējā, tiks aizvadīta sestdien «Ozolnieki»/«Monarch» laukumā.

Pēc tam finālsērijā uzvarētāja noskaidrošanai būs jāizcīna četri panākumi.