Rosina noteikt kriminālatbildību par PSRS vai nacistiskās Vācijas īstenotās agresijas publisku noliegšanu (158)

Apollo.lv
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Eduards Osis, CC BY-NC 2.0

Par PSRS vai nacistiskās Vācijas pret Latvijas Republiku īstenotās agresijas publisku noliegšanu, attaisnošanu, slavināšanu vai ļaunprātīgu, rupju vai aizvainojošu apšaubīšanu varēs sodīt ar brīvības atņemšanu. Par to ceturtdien vienojās Saeimas Krimināltiesību politikas apakškomisijas deputāti. "Apollo" informēja Saeimas preses dienests.

Tieslietu ministrijas iesniegtais un apakškomisijas atbalstītais priekšlikums paredz, ka par šādiem nodarījumiem varēs sodīt ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz trim gadiem vai ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu.

«Jau iepriekš apakškomisijā vērtējām tieslietu ministra Jāņa Bordāna iesniegto priekšlikumu, kas paredzēja noteikt kriminālatbildību par Latvijas Republikas valstiskās neatkarības zaudēšanas fakta publisku noliegšanu. Apakškomisijas deputāti konceptuāli atbalstīja ideju par šādas atbildības noteikšanu, taču vienlaikus vērsa uzmanību, ka redakcija neaptver gadījumus, kad fakts par Latvijas Republikas valstiskās neatkarības zaudēšanu publiski netiek noliegts, bet tiek apgalvots, ka šāda neatkarības zaudēšana bija tiesiska un atbilda Latvijas interesēm,» norāda Juridiskās komisijas Krimināltiesību politikas apakškomisijas priekšsēdētājs Andrejs Judins.

Tāpat Judins akcentē, ka Bordāna iesniegtajā priekšlikumā paredzētā brīvības atņemšana līdz pieciem gadiem par šādu nodarījumu ir nesamērīga. «Tāpēc tika nolemts atbildību par šādu nodarījumu izdalīt atsevišķā Krimināllikuma pantā, tajā uzsvaru liekot uz realizētās agresijas noliegumu, kuras rezultātā tika zaudēta Latvijas Republikas valstiskā neatkarība, kā arī nosakot nedaudz zemāku maksimālās brīvības atņemšanas soda līmeni salīdzinājumā ar tieslietu ministra priekšlikumā paredzēto,» uzsver apakškomisijas priekšsēdētājs.

Par minētajām izmaiņām Krimināllikumā vēl jālemj Juridiskajā komisijā, kā arī trešajā galīgajā lasījumā tās jāskata Saeimā.

Komentāri (158)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Aktuālākās ziņas
Nepalaid garām
Uz augšu