Slavenā kalnu slēpotāja Hefla-Rīša paziņo par karjeras beigām (2)

Slavenā Vācijas kalnu slēpotāja Marija Hefla-Rīša ceturtdien paziņoja, ka pieliek punktu sportistes gaitām.

Pašlaik 29 gadus vecā vāciete šosezon cīnījās par uzvaru Pasaules kausa kopvērtējumā, taču pagājušajā nedēļā vienās no noslēdzošajām sezonas sacīkstēm piedzīvoja kritienu, kura rezultātā gūto traumu dēļ bija spiesta sezonu priekšlaicīgi noslēgt.

Sezonas kopvērtējumā Hefla-Rīša ierindojās otrajā vietā aiz austrietes Annas Fenningeres.

«Lai arī tas ir smags lēmums, šis ir pareizais solis,» par karjeras noslēgšanu izteikusies vāciete.

Pagājušajā mēnesī Soču olimpiskajās spēlēs Hefla-Rīša izcīnīja zeltu superkombinācijā un sudrabu supergigantā, bet pirms četriem gadiem Vankūverā kļuva par čempioni superkombinācijā un slalomā.

Par Pasaules kausa ieguvēju vāciete kļuva 2011.gadā, bet vēl septiņas reizes viņa ierindojusies labāko trijniekā. Kopš savas debijas 2001.gadā Hefla-Rīša Pasaules kausa sacensībās izcīnīja 27 uzvaras. Mazos kristāla globusus viņa ieguvusi piecas reizes.

Pasaules čempionātos sportiste izcīnījusi divas zelta un četras bronzas medaļas.