Slēpošanas kalnu «Lemberga hūte» varētu paaugstināt par četriem metriem (34)

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Mākslīgo slēpošanas kalnu «Lemberga hūte», kas atrodas Ventspils Piedzīvojumu parkā, šogad varētu paaugstināt vēl par četriem metriem, preses konferencē informēja Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs («Latvijai un Ventspilij»).

Ventspils pilsētas domes Attīstības komisijā nesen skatīta Ventspils Piedzīvojumu parka perspektīvās attīstības plāna sākotnējā redakcija, kas cita starpā līdz 2020.gadam paredz slēpošanas kalna paaugstināšanu no pašreizējiem 52 līdz 60 metriem. Savukārt jau šogad kalnu varētu paaugstināt līdz 56 metriem. Tas gan būšot atkarīgs no tā, vai par ostas pievadceļu izbūves projektā ieekonomētajiem līdzekļiem tiks veikti papildu ielu būvdarbi, jo kalna paaugstināšanai nepieciešama ielu remontdarbos iegūtā grunts, skaidroja Lembergs. Esot diezgan lielas izredzes, ka kalna paaugstināšanas darbus šogad varēs veikt.

«Tad uz 2020.gadu varētu būt runa par 60 metriem, jo katrs nākamais metrs prasa lielāku grunts apjomu,» skaidroja Lembergs, piebilstot, ka Ventspilī aizvien mazāk būs remontējamu ielu. Savulaik iecerētais kalna augstums - 86 metri -, visticamāk, palikšot tālākas nākotnes plānos, ko īstenot pēc gadu desmitiem.

Piedzīvojumu parka perspektīvās attīstības plāna pašreizējais, vēl neapstiprinātais variants paredz arī jaunas BMX trases būvniecību, bet vieta, kur pašlaik atrodas BMX trase, būtu paredzēta jaunām, atraktīvām un pamatā bērniem domātām aktivitātēm. Jauna BMX trase esot nepieciešama, jo pašreizējā vairs neatbilst jaunajām prasībām. Trasē ne tikai būtu jāpalielina starta vietas augstums, bet arī jāizbūvē jaunas virāžas. «Lielu pārbūvi mēs tur negribam taisīt un ieguldīt līdzekļus, līdz ar to jātaisa jauna trase,» skaidroja Lembergs.

Līdz 2020.gadam paredzēts arī palielināt dīķa platību, lai būtu, no kā ražot mākslīgo sniegu, kad slēpošanas kalns būs augstāks.

Olimpiskais centrs arī piedāvājis ierīkot slēpošanas trasi mežā, bet trases platums, ko tur varētu iegūt, būtu apmēram pieci metri. Tā kā tuvumā ir koki, arī zari un skujas, kas traucētu trases ekspluatācijā un apkalpošanā, domes Attīstības komisija lūgusi olimpisko centru piedāvāt alternatīvu variantu. Slēpošanas trasi vajadzētu ierīkot vietā, kur salīdzinoši vienkāršāk ir uzpūst mākslīgo sniegu, skaidroja Lembergs.

Olimpiskais centrs vēl turpinās darbu pie Piedzīvojumu parka perspektīvās attīstības plāna izstrādes.

Jau ziņots, ka olimpiskā centra «Ventspils» speciālisti kopā ar konsultantiem plāno Ventspils Piedzīvojumu parka tālāku attīstīšanu. Martā notika darba grupas sanāksme, kurā olimpiskā centra pārstāvji kopā ar arhitektūras uzņēmuma SIA «Nams» arhitektu Māri Malahovski sprieda par perspektīvās attīstības plāna izstrādi atpūtas zonai.

Pērn 18.maijā Piedzīvojumu parkā tika atklāta jauna atrakciju zona ar strūklaku, sintētiskā ledus slidotavu, bampermašīnu laukumu, bamperlaivu atrakcijām, tramplīnlaivu un bērnu autoskolu. Līdz ar jauno atrakciju piedāvājumu Piedzīvojumu parka izmantoto pakalpojumu skaits pagājušajā sezonā trīskāršojies.

Komentāri (34)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu