Somija deviņas sekundes līdz mača beigām izrauj uzvaru pār ASV

Pasaules hokeja čempionāta trešajā ceturtdaļfināla mačā šovakar Somijas valstsvienība ar 3:2 pārspēja ASV izlasi, tādejādi pusfinālā tiksies Somija un Krievija.

Pirmajā trešdaļā vārti netika gūti, turklāt abas komandas nenopelnīja nevienu noraidījumu. Otrās trešdaļas vidū somi ieguva skaitlisko vairākumu, taču to izmantot neizdevās, bet 14. minūtē abas komandas ar 21 sekundes intervālu guva vārtus. Vispirms Jese Joensū izvirzīja vadībā laukuma saimniekus, taču jau pēc brīža izlīdzinājumu panāca Kails Palmēri.

Trešā perioda 2. minūtē ASV valstsvienība pirmoreiz mačā izvirzījās vadībā, kad precīzs bija Bobijs Raiens. Turpinājumā somi aktīvi uzbruka un 14. minūtē pēc Jusi Jokinena piespēles ripa vārtu priekšā trāpīja pa Miko Koivu slidu un ielidoja amerikāņu vārtos. Bet deviņas sekundes līdz spēles beigām pēc Petri Kontiolas piespēles uzvaras vārtus Somijas izlases labā guva Jese Joensū.

Pirmajās ceturtdaļfināla spēlēs šodien Slovākija negaidīti ar 4:3 uzvarēja Kanādu, bet Krievija ar 5:2 pieveica Norvēģiju. Šovakar tiks aizvadīta vēl viena ceturtdaļfināla spēle, kurā tiksies Zviedrijas un Čehijas hokejisti.