Somijas hokejisti otro reizi vēsturē kļūst par pasaules čempioniem

Pasaules čempionāta spēlē par zelta godalgām svētdienas vakarā Somijas hokejisti ar 6:1 pieveica Zviedrijas valstsvienību.

Somija un Zviedrija 6:1 (0:0, 1:1, 5:0).
Immonens (Pesonens, Koivu, 40), Nokelainens (Pīlstrēms, 43), Kapanens (Āltonens, Komarovs, 44), Pesonens (Granlunds, 57), Pīrela (Koivu, Salmela, 58), Pīlstrēms (Lajunens, 60); Pējervi Svensons (28).
Vārtsargi: Vehanens (33/32) - Fāsts (32/26).
Soda minūtes: 4-8.

Spēli nedaudz aktīvāk iesāka somi, tomēr turpinājumā mačs izlīdzinājās un nedaudz bīstamāki momenti pat veidojās pie Vehanena vārtiem. Kopumā pirmajās 20 minūtēs dominēja aizsardzība un reālu vārtu gūšanas momentu praktiski nebija. Pat trešdaļas beigās iegūtais somu vairākums rezultātu nedeva un arī Fāsts palika nepārspēts.

Otrā perioda sākumā laba iespēja gūt vārtus bija Tedenbijam, bet pēc tam dažas izdevības atklāt rezultātu bija Somijas hokejistiem. Tomēr 8. minūtē zviedru uzbrucējs Magnuss Pējervi Svensons ar ļoti precīzu metienu vārtu augšējā stūrī pārspēja Vehanenu. Turpinājumā Zviedrijas izlasei bija vēl dažas teicamas izdevības - nedaudz pietrūka Personam, bet pa stabiņu trāpīja Berglunds. Bet perioda pēdējā minūtē Granlunda nopelnīto vairākumu septiņas sekundes līdz trešdaļas beigām vārtu guvumā pārvērta Jarko Immonens.

Trešā perioda sākumā Petrašeka kļūdu izmantoja Pīlstrēms, kurš atdeva piespēli Peteri Nokelainenam, kurš izvirzīja somus vadībā. Turklāt jau pēc nepilnas minūtes somi izkaroja ripu pretinieku zonā un Niko Kapanens panāca 3:1. Spēles beigās somi izmantoja to, ka zviedri jau bija nokāruši galvas un guva vēl trīs vārtus - Janne Pesonens, Mika Pīrela un Anti Pīlstrēms.

Somijas valstsvienība līdz šim vienīgo reizi pasaules čempionātā triumfēja 1995. gadā, kad finālmačā Kurta Lindstrēma vadītā komanda ar 4:1 pieveica Zviedrijas izlasi.

Svētdien bronzas medaļas izcīnīja Čehijas hokejisti, kas rezultatīvā cīņā ar 7:4 pārspēja Krievijas izlasi.