Strēlnieka 20 punkti palīdz «Budiveļņik» pārliecinoši sākt <i>play-off</i> Ukrainā

Latvijas basketbolists Jānis Strēlnieks sestdien guva 20 punktus Ukrainas čempionāta pirmajā ceturtdaļfināla sērijas spēlē, palīdzot pārliecinošu panākumu izcīnīt Kijevas «Budiveļņik» komandai, kurā galvenais treneris ir Ainars Bagatskis.

Aizvadītajā mačā pērnās sezonas valsts čempione «Budiveļņik» ar 92:69 (24:18, 20:13, 27:20, 21:18) savā laukumā pieveica latviešu Žaņa Peinera un Mareka Jurevičus pārstāvēto «Mykolaiv» vienību, ko trenē Agris Galvanovskis.

Strēlnieks laukumā pavadīja 25 minūtes un 43 sekundes, kuru laikā realizēja četrus no pieciem izpildītajiem divpunktu metieniem un arī četrus no pieciem tālmetieniem, bet netrāpīja nevienu no diviem soda metieniem. Tāpat latvietis izpildīja sešas rezultatīvas piespēles, cīņu noslēdzot ar 23 efektivitātes koeficienta punktiem.

Rezultatīvāk par Strēlnieku uzvarētāju sastāvā nospēlēja vienīgi lietuvietis Darjušs Lavrinovičs, kurš guva 27 punktus.

Tikmēr Jurevičus šoreiz nospēlēja 32 minūtes un septiņas sekundes, kuru laikā guva 14 punktus, iemetot četrus no astoņiem izpildītajiem divpunktu metieniem un divus no sešiem tālmetieniem. Tāpat viņš izcīnīja piecas atlēkušās bumbas, izpildīja sešas rezultatīvas piespēles un nopelnīja četras piezīmes, tiekot pie 18 efektivitātes koeficienta punktiem.

Savukārt turnīra regulārās sezonas rezultatīvākais spēlētājs Peiners laukumā pavadīja 28 minūtes un 34 sekundes, gūstot desmit punktus. Peiners iemeta divus no septiņiem divpunktu metieniem, vienu no četriem tālmetieniem un visus trīs soda metienus, kā arī izpildīja piecas rezultatīvas piespēles, saņemot astoņus efektivitātes koeficienta punktus.

Tāpat ar pārliecinošu uzvaru ceturtdaļfināla sēriju sāka Rolanda Freimaņa pārstāvētā Južnijas «Himik» komanda, ko trenē Kārlis Muižnieks. Aizvadītajā cīņā «Himik» ar 84:55 (26:14, 19:12, 19:11, 20:18) pieveica «Kyiv» spēlētājus.

Freimanis nospēlēja 16 minūtes un četras sekundes, kuru laikā guva deviņus punktus, iemetot vienu no pieciem divpunktu metieniem, vienīgo tālmetienu un visus četrus raidījumus no soda līnijas. Tāpat latviešu uzbrucējs izcīnīja trīs atlēkušās bumbas un izpildīja trīs rezultatīvas piespēles, kas deva 13 efektivitātes koeficienta punktus.

Saīsinātajā Ukrainas čempionāta izslēgšanas turnīrā ceturtdaļfināla uzvarētāji tiks noskaidroti sērijās līdz divām uzvarām.