U-18 basketbolisti atgūst uzvaras garšu (18)

Eiropas U-18 čempionāta otro posmu šovakar Liepājā ar uzvaru sāka Latvijas jaunie basketbolisti, kas ar 72:65 pieveica Horvātijas vienaudžus.

Rezultatīvākais uzvarētājiem ar 15 punktiem bija Kristaps Gludītis, bet pa desmit punktiem guva Rihards Lomažs, Dāvis Geks un Kristaps Porziņģis, kurš savāca arī 13 atlēkušās bumbas. Horvātijas komandas labā 15 punktus guva Marko Arapovičs, bet ar 14 punktiem un 11 bumbām zem groziem izcēlās Karlo Žgaņecs.

Maču latvieši iesāka ar kļūdu sēriju un rezultāts kļuva 0:9, tomēr ceturtdaļas vidū pēc vairākiem precīziem tālmetieniem Latvijas komanda spēja panākt neizšķirtu 13:13, bet vēlāk arī pārņemt vadību (15:14). Pirmā puslaika turpinājumā cīņa ritēja punkts punktā un vadības grožus pamīšus savās rokās turēja te viena, te otra komanda, bet lielajā pārtraukumā ar trīs punktu pārsvaru devās mājinieki - 36:33.

Trešās ceturtdaļas sākumā horvātiem vēl izdevās izvirzīties vadībā (39:38), taču tad Latvijas izlase veica 12:0 spurtu un ieguva 11 punktu pārsvaru (50:39), ko nosargāja līdz ceturtdaļas beigām (54:43). Pēdējās ceturtdaļas vidū mājinieku pārsvars sasniedza jau 17 punktus (64:47), uz to horvāti atbildēja ar astoņiem punktiem pēc kārtas (64:55), tomēr atlikušajā laikā svarīgus tālmetienus trāpīja Latvijas jaunie basketbolisti, nodrošinot uzvaru.

Citā F apakšgrupas mačā šodien Turcija ar 75:68 pārspēja Itāliju, bet vēlāk vakarā Spānija mērosies spēkiem ar Angliju.

Nākamajā mačā otrdien, plkst. 18.30 Latvija spēkosies ar Turciju, bet trešdien, plkst. 18.30 pretī stāsies Anglija.

Atgādinām, ka no turnīra pirmā posma Latvijai līdzi nāk uzvara ar 66:61 pār Spāniju un zaudējums ar 69:70 pret Itāliju.