U-18 basketbolisti zaudē Turcijai (23)

Eiropas U-18 čempionāta otrā posma otrajā spēlē šovakar Liepājā Latvijas jaunie basketbolisti ar 62:64 zaudēja Turcijas vienaudžiem.

Rezultatīvākais Latvijas komandā ar 24 punktiem un deviņām atlēkušajām bumbām izcēlās Anžejs Pasečņiks, bet 13 punktus un 12 atlēkušās bumbas sakrāja Kristaps Porziņģis. Turcijas izlases rindās ar 19 punktiem atzīmējās Okbens Ulubajs, bet desmit punkti un desmit bumbas zem groziem bija Metečana Birsena kontā.

Jau no spēles pirmajām minūtēm latvieši ieguva vadību, kuru nosargāja visu pirmo ceturtdaļu, kuru pabeidza ar +7 (20:13). Otrajās desmit minūtēs mājinieku pārsvars svārstījās no viena līdz sešiem punktiem, bet lielajā pārtraukumā Latvijas U-18 basketbolisti devās ar četru punktu pārsvaru (34:30).

Lai gan trešajā ceturtdaļā latviešiem izdevās iekrāt desmit punktu pārsvaru (45:35), turki ātri vien panāca neizšķirtu, bet pēdējās ceturtdaļas sākumā pat izvirzījās vadībā (49:47).

Pēdējā ceturtdaļā Latvijas komanda atkal atguva vadību un panāca +7 (56:49), tomēr nepilnas divas minūtes līdz mača beigām rezultāts bija neizšķirts (59:59). 54 sekundes līdz finālsvilpei Turcijas izlase izvirzījās vadībā (61:59), bet pēc kļūdas Latvijas izlases uzbrukumā turki atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem (59:63).

Citā F apakšgrupas spēlē šodien Spānija ar 64:63 pieveica Horvātija, bet vēlāk vakarā spēkiem mērosies Itālijas un Anglijas izlases.

Otrā posma pēdējā mačā Latvijas jaunie basketbolisti trešdien, plkst. 18.30 tiksies ar Anglijas vienaudžiem.

Atgādinām, ka pirmdien Latvijas komanda otro posmu sāka ar 72:65 uzvaru pār Horvātiju, bet no pirmā posma līdzi nāk uzvara pār Spāniju (66:61) un zaudējums pret Itāliju (69:70).