U-20 basketbolisti Eiropas čempionātā pārspēj Lietuvu

Eiropas U-20 čempionāta otrā posma otrajā spēlē šovakar Latvijas izlases basketbolisti ar 78:75 pārspēja Lietuvas vienaudžus, saglabājot izredzes iekļūt ceturtdaļfinālā.

Rezultatīvākie uzvarētāju rindās ar 15 punktiem bija Jānis Timma un Arnolds Helmanis, bet 13 punktus sakrāja Mārcis Vītols. Lietuvas komandā ar 15 punktiem izcēlās Edgars Ulanovs, bet 14 punktus pievienoja Arns Butkevičs.

Pirmajā ceturtdaļā pamīšus vadībā bija te viena, te otra komanda, bet otrajā ceturtdaļā neliels pārsvars piederēja Lietuvas U-20 basketbolistiem. Tomēr trešo ceturtdaļu latvieši sāka ļoti veiksmīgi un līdz ceturtdaļas vidum spēja iekrāt astoņu punktu pārsvaru (50:42).

Pirms pēdējām desmit minūtēm Latvijas komandai bija trīs punktu pārsvars (56:53), bet minūti un 40 sekundes līdz mača beigām latviešiem bija -4 (69:73). Tomēr atlikušajā laikā Latvijas jaunie basketbolisti guva septiņus punktus pēc kārtas un izvirzījās vadībā ar 76:73, kad līdz finālsvilpei bija atlikušas tikai 12 sekundes. Piecas sekundes līdz spēles beigām lietuvieši samazināja rezultāta starpību līdz minimumam, bet Vītols atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem.

Citā F apakšgrupas mačā šodien Itālija negaidīti ar 78:76 pārspēja Spāniju, bet vakara spēlē tiksies Turcijas un Slovēnijas izlases.

Apakšgrupas kopvērtējumā pirmie ar trim uzvarām trīs spēlēs ir Slovēnijas basketbolisti, divas uzvaras trīs mačos ir Turcijai, divas uzvaras četrās spēlēs ir Itālijai un Spānijai, bet pa vienam panākumam četros mačos ir Latvijai un Lietuvai.

Atgādinām, ka pirmdien F apakšgrupas pirmajā spēlē Latvijas basketbolisti ar 62:69 zaudēja mājiniekiem slovēņiem, bet no pirmā posma latviešiem līdzi nāca zaudējumi pret Spāniju un Turciju.

Otrā posma pēdējā spēlē Latvijas U-20 basketbolisti trešdien tiksies ar Itālijas vienaudžiem. Ja Latvijas komanda izcīnīs uzvaru, tad saglabās cerības iekļūt ceturtdaļfinālā, tomēr liela nozīme būs citu maču rezultātiem. .