Ar šo rindkopu stāstu var beigt, un tiem, kas neko negrib zināt par slimniekiem un to problēmām, iesaku lasīt citu rakstu.
Pirms nedēļas Veselības ministrija uzsāka disciplinārlietu pret Valsts obligātās veselības apdrošināšanas aģentūras vadītāju Ināru Bluķi par it kā nepareizi iztērētu naudu, kas paredzēta apmaksājamiem medikamentiem. Tiesa, šī nauda bija iztērēta ambulatorisko pacientu ārstēšanai; tērēšanas kārtību nebija lēmusi Bluķe, bet aģentūras valde, kas ir ministrijas politiski iecelta. Visdīvainākais bija tas, ka ministre Ingrīda Circene un iepriekš minētā Ināra Bluķe (abas gudras un savu lietu zinošas speciālistes) kaut kādā veidā paspēja sanīsties šai jautājumā, kam ir tikai viens skaidrojums — zāļu apmaksai ambulatoriskiem slimniekiem Latvijā naudas nekad nav pieticis, nepietiek un tuvākā pārskatāmā laikā arī nepietiks.
Mums vienmēr radīsies nepieciešamība vilkt plāno budžeta sedziņu uz vienu vai otru pusi. Un tā ar labākajiem nodomiem Ingrīda Circene velk deķīti uz to pusi, kas saucas bronhiālās astmas, sirds un asinsvadu sistēmas, tuberkulozes un infekciju slimību slimnieki utt., bet Ināra Bluķe, atbilstoši savas valdes lēmumam, spiesta vilkt šo deķīti pretī cukurslimniekiem. Latvijā ir ap 30 tūkstošiem diabēta slimnieku, 700 pacientu, kam tiek veikta nieru aizstājterapija un apmēram 3300 stomas pacientu (kam zarnu saturs caur vēdera priekšējo sienu nonāk stomas maisiņā, kas katru dienu maināms, bet pati stoma rūpīgi kopjama ar speciāliem līdzekļiem).
Vēlēsim Ingrīdai Circenei un Inārai Bluķei daudz jautru brīžu, skaidrojot viena otrai, kurp vairāk līdzekļi virzāmi.
