«Valmiera» un «Liepāja»/«Triobet» tiek apstādinātas 1/4 finālā (10)

«Jūrmala»/«Fēnikss» komanda pirmdien iekļuva «Aldaris» Latvijas Basketbola līgas (LBL) pusfinālā, ceturtdaļfināla ceturtajā mačā savā laukumā ar rezultātu 82:76 (22:16, 24:17, 16:18, 25:20) pārspējot «Valmiera» vienību, tādejādi sērijā līdz trīs panākumiem uzvarot ar 3-1.

Līdz ar to «Valmiera», kas iepriekšējā sezonā tika pie bronzas godalgām, šosezon paliks bez medaļām.

Lieliski spēli iesāka mājinieki, kuri pirmajās minūtēs sekmīgi cīnījās abos laukuma galos (17:6). Arī atlikušajās ceturtdaļas minūtēs jūrmalnieki turpināja apņēmīgi doties pretim panākumam (22:14). Otrajā ceturksnī daudz pārliecinošāk laukumā izskatījās «Valmieras» basketbolisti, kuri sākotnēji samazināja deficītu līdz diviem punktiem (22:24), bet pēcāk pat izvirzījās vadībā - 40:39.

Otrajā puslaikā ievadā mājinieki guva desmit punktus pēc kārtas un atkal izvirzījās vadībā ar nelielu pārsvaru (49:43), bet trešās ceturtdaļas izskaņā pārākums vairs bija minimāls (57:56). Noslēdzošajā mača daļā vienības spēkojās ļoti līdzvērtīgi, tomēr veiksmīgāk uzbrukumā darbojās «Jūrmala»/«Fēnikss», kas pāris minūšu laikā panāca 12 punktu pārsvaru (72:60). Cīņas izskaņā mājinieki pārliecinoši darbojās savā aizsardzības zonā, neļaudami «Valmieras» spēlētājiem izveidot rezultatīvus uzbrukumus. Noslēdzošajās 15 mača sekundēs viesi spēja samazināt deficītu līdz trīs punktiem (76:79), taču «Jūrmala»/«Fēnikss» panākumu no rokām vairāk neizlaida.

Uzvarētāju rindās Uģis Pinete un Aigars Šķēle atzīmējās ar 18 punktiem, bet Atis Ozols izcēlās ar 17 punktiem. Tikmēr Valmieras kluba labā Jānis Kaufmanis guva 14 punktus, bet pa 12 punktiem guva Māris Ziediņš un Ernests Kalve.

Līdz ar to «Jūrmala»/«Fēnikss» LBL pusfinālā sērijā līdz trim uzvarām sacentīsies ar Latvijas čempionvienību «VEF Rīga».

Tikmēr otrā ceturtdaļfināla pārī pie trešās uzvaras tika «Jēkabpils» basketbolisti, kuri izbraukumā ar 87:73 uzvarēja «Liepāja»/«Triobet» komandu.

Visā sērijā «Jēkabpils» bija pārāka ar 3-1.