«VEF Rīga» -18 pret apakšgrupas favorītiem Eiropas kausā (12)

Latvijas čempionvienības «VEF Rīga» basketbolisti šovakar Eiropas kausa izcīņas spēlē «Arēnā Rīga» ar 68:86 zaudēja spēcīgajai Krievijas komandai Kazaņas «Unics».

«VEF Rīga» un Kazaņas «Unics» 68:86 (19:18, 37:42, 51:66).
Bajramovičs 17 (s.m. - 8/11, 8 atl.b.), Nikss 13 (9 atl.b.), Janičenoks 11, Delininkaitis 8, J. Bērziņš 5, Brauns 4, Strēlnieks 4, A. Bērziņš 3, Robinsons 2, Iļjins 1; Vujukas 23 (metieni - 9/13, 7 atl.b.), Harangodijs 17 (3p. - 3/4), Gaudloks 12, Makkī 11 (3p. - 3/6).

Pēc līdzīgā mača sākumā pirmās ceturtdaļas izskaņā «Unics» iekrāja sešu punktu pārsvaru (18:12), bet ceturtdaļas pēdējās 78 sekundēs «Vefiņš» guva septiņus bezatbildes punktus un pārņēma vadību (19:18). Tomēr otrās ceturtdaļas vidū Kazaņas klubam atkal izdevās palielināt pārsvaru (30:23), kas saglabājās līdz pat lielajam pārtraukumam.

Salīdzinājumā ar pēdējiem mačiem «VEF Rīga» komandas uzbrukums izskatījās saturīgāks - bija pacietīgas un labas izspēles līdz brīviem metieniem, taču aizsardzībā bieži vien nācās «iekrist», kas ļāva «Unics» gūt vieglus punktus.

Trešās ceturtdaļas sākumā viesiem izdevās radīt izšķirošo pavērsienu spēlē, panākot 15 punktu pārsvaru (54:39), kas saglabājās līdz ceturtdaļas beigām (66:51), bet pēdējās desmit minūtēs Krievijas klubs pārsvaru palielināja.

Citās G apakšgrupas spēlēs šovakar Haifas «Maccabi» (Izraēla) savā laukumā ar 72:69 pārspēja Bandirmas «Banvit» (Turcija), bet Skopjes «MZT Aerodrom» (Maķedonija) savā laukumā ar 79:70 pieveica Armanda Šķēles pārstāvēto Igaunijas čempionvienību Tallinas «Kalev/Cramo».

Šķēle aizvadītajā mačā nepilnu 23 minūšu laikā guva deviņus punktus (2p. - 3/9, 3p. - 1/4) un izcīnīja četras atlēkušās bumbas, kā arī pārtvēra trīs bumbas, atdeva vienu rezultatīvu piespēli un pieļāva trīs kļūdas.

6. «Kalev/Cramo» 0 - 4

Nākamo Eiropas kausa izcīņas turnīra spēli «VEF Rīga» aizvadīs pēc nedēļas, kad izbraukumā spēkosies ar bijušā «vefieša» Ērla Roulenda pārstāvēto «Banvit» komandu.