«VEF Rīga» - divkārtējie Latvijas čempioni, Janičenoks - MVP

Par Latvijas Basketbola līgas (LBL) čempioniem otro gadu pēc kārtas šodien kļuva «VEF Rīga» komanda, kas finālsērijas piektajā mačā ar 100:70 sagrāva BK «Ventspils», sērijā triumfējot ar 4-1.

«VEF Rīga» un BK «Ventspils» 100:70 (28:14, 52:31, 77:49).
Jahovičs 18, Janičenoks 14 (5 rez. piesp.), K. Bērziņš 14, Miledžs 13, Kavaļausks 13 (7 atl.b.), Zavacks 11, Valters 7 (4 kļūdas), Beilijs 6, Keins 4; Diane 14, Jangs 10, Strēlnieks 10, Meiers 9, Laksa 8, Ebernetijs 6, Vilards 6, A. Bērziņš 5, Gražulis 2.

Laukuma saimnieki maču iesāka apņēmīgi, jau pirmās ceturtdaļas vidū iegūstot desmit punktu pārsvaru (18:8), bet pēc nospēlētām desmit minūtēm «VEF Rīga» komandai bija +14 (28:14). Otrās ceturtdaļas sākumā «Vefiņa» pārsvars sasniedza jau 15 punktus (31:16, 36:21), bet lielajā pārtraukumā mājinieki devās ar +21 (52:31).

Trešajā ceturtdaļā «Ventspils» basketbolistiem neizdevās lauzt cīņas gaitu un «VEF Rīga» pārsvars kļuva vēl lielāks - pirms pēdējām desmit minūtēm laukuma saimniekiem bija +28 (77:49). Tādejādi jau pirms pēdējās ceturtdaļas kļuva skaidrs, ka otro gadu pēc kārtas LBL zelta medaļas izcīnīs «VEF Rīga» komanda.

Par LBL finālsērijas vērtīgāko spēlētāju tika atzīts «VEF Rīga» komandas kapteinis Kristaps Janičeoks.