«VEF Rīga» laiks Eirolīgai vēl nav pienācis (12)

ULEB Eirolīgas kvalifikācijas turnīra pirmās kārtas spēlē otrdienas vakarā Latvijas čempionvienība «VEF Rīga» ar 71:80  piekāpās Viļņas «Lietuvos Rytas».

«VEF Rīga» un Viļņas «Lietuvos Rytas» 71:80 (15:14, 31:39, 47:61).
Delininkaitis 14, Robinsons 13 (5 atl.b.), Brauns 13 (7 rez. piesp.), A. Bērziņš 11, Janičenoks 10 (4 pārtv.b.), J. Bērziņš 7 (5 atl.b.), Jahovičs 3; Seibutis 23, Gecēvičs 11 (7 rez. piesp.), Palasioss 10, Lideka 10.

Jau no pirmajām minūtēm izpaudās mājinieku pārsvars groza apakšā, tomēr «Vefiņam» sekmīgi izdevās turēt līdzi ar tālmetieniem. Pēc nospēlētām desmit minūtēm Latvijas čempioniem bija +1 (15:14), bet otrās ceturtdaļas vidū «Lietuvos Rytas» iekrāja sešu punktu pārsvaru (27:21). Svarīgā brīdī četrus punktus pēc kārtas guva Janičenoks, taču Lietuvas klubs atbildēja ar 6:0 izrāvienu, panākot 33:25, bet lielajā pārtraukumā komandas devās, rezultātam esot 39:31 «Lietuvos Rytas» labā.

Trešās ceturtdaļas sākumā mājinieku pārsvars sasniedza 12 punktus (43:31), bet pēc Seibuta precīzā tālmetiena 3. minūtē Lietuvas klubam bija jau +15 (48:33). Turpinājumā Latvijas čempioniem izdevās samazināt rezultāta starpību līdz desmit punktiem (47:57), bet pirms pēdējām desmit minūtēm «Vefiņam» bija -14 (47:61).

Pēdējās ceturtdaļas vidū «VEF Rīga» pietuvojās līdz sešu punktu deficītam (67:73), bet 100 sekundes līdz cīņas beigām Delininkaitis panāca 69:73, tomēr atlikušajā laikā «Lietuvos Rytas» prata nosargāt uzvaru.

Eirolīgas kvalifikācijas turnīra otrajā kārtā ceturtdien «Lietuvos Rytas» spēkosies ar Vācijas klubu Oldenburgas «EWE Baskets», kas pirmajā kārtā ar 79:74 pieveica Itālijas komandu Varēzes «Cimberio».