«VEF Rīga» neveiksmju sērija turpinās Ļubercos (13)

VTB Vienotās Basketbola līgas regulārā čempionāta B apakšgrupas spēlē šodien Latvijas čempionvienība «VEF Rīga» viesos ar 72:73 papildlaikā piekāpās Ļubercu «Triumf».

«VEF Rīga» un Ļubercu «Triumf» 72:73 (13:14, 30:33, 51:41, 66:66).
Bajramovičs 25 (metieni - 9/17, 11 atl.b.), Strēlnieks 12, Robinsons 10 (9 atl.b., 3 pārtv.b.), Nikss 8, Janičenoks 8, Brauns 5 (6 rez. piesp.), J. Bērziņš 2, Jahovičs 2; Higinss 21 (metieni - 8/20, 7 atl.b.), Čapels 12 (4 rez. piesp.).

Spēles pirmajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, bet otrās ceturtdaļas sākumā mājiniekiem izdevās iekrāt piecu punktu pārsvaru (20:15), taču lielajā pārtraukumā «VEF Rīga» devās tikai ar trīs punktu deficītu (30:33).

Trešajā ceturtdaļā «Vefiņam» izdevās uzlabot sniegumu uzbrukumā, kas ļāva ceturtdaļu uzvarēt ar 21:8, pirms pēdējām desmit minūtēm iegūstot desmit punktu pārsvaru (51:41). Tomēr pēdējo ceturtdaļu ar 13:2 izrāvienu sāka laukuma saimnieki, atgūstot vadību (54:53), bet ceturtdaļas vidū «Triumf» jau bija vadībā ar 60:55.

Latvijas čempioni atbildēja ar sešiem punktiem pēc kārtas, bet pamatlaika pēdējā minūte sākās, rezultātam esot 61:62. Pēc Bajramoviča tālmetiena «VEF Rīga» izvirzījās vadībā ar 64:62, bet mājinieki atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem. Piecas sekundes līdz pamatlaika beigām Janičenoks realizēja sarežģītu pustālo metienu, tomēr 1,5 sekundes līdz pamatlaika beigām Lazarevs trāpīja abus soda metienus, panākot neizšķirtu.

Arī papildlaikā turpinājās līdzīga cīņa, bet pēdējā minūte sākās ar -1 (70:71) «Vefiņam». bet 15 sekundes līdz cīņas beigām Nikss realizēja abus soda metienus. Tomēr divas sekundes līdz mača beigām Higinss izkārtoja sev pustālo metienu un atkal izvirzīja vadībā mājiniekus (73:72), bet viesi pie sagatavota metiena vairs netika.

10. «VEF Rīga 1 - 4

Nākamo spēli VTB Vienotajā līgā «VEF Rīga» aizvadīs 16. novembrī, kad savā laukumā uzņems Samāras «Krasnije kriļja».