«VEF Rīga» pārspēj «Gravelines» arī Francijā

Eiropas kausa izcīņas Top16 posma I apakšgrupas spēlē otrdienas vakarā «VEF Rīga» izbraukumā ar 69:62 pieveica Francijas klubu «BCM Gravelines».

«VEF Rīga» un «BCM Gravelines» 69:62 (20:19, 41:38, 54:46).
Bērziņš 19 (6 atl.b.), Valters 15 (3p. - 4/7), Jahovičs 11, Bertāns 8 (6 rez. piesp.), Kavaļausks 6, Keins 6, Vene 4; Džonsons 12, Edvardss 11 (6 rez. piesp.).

Spēles pirmajā ceturtdaļā «Vefiņam» izdevās iekrāt septiņu punktu pārsvaru (19:12), tomēr turpinājumā mājinieki atkal izlīdzināja spēli un tā ritēja punkts punktā. Otrās ceturtdaļas vidū «Gravelines» spēja pārņemt vadību (35:31), taču lielajā pārtraukumā ar +3 devās «VEF Rīga» (41:38).

Trešo ceturtdaļu «VEF Rīga» sāka ar 11:0 izrāvienu un ieguva jau 14 punktu pārsvaru (52:38), bet līdz ceturtdaļas beigām viesi guva vairs tikai divus punktus (54:46). Pēdējā ceturtdaļā «Gravelines» turpināja pakaļdzīšanos un nepilnas trīs minūtes līdz mača beigām «Vefiņam» bija vairs tikai +2 (58:56).

Tomēr atlikušajā laikā Latvijas čempioniem izdevās atjaunot sešu punktu pārsvaru (64:58) un pēdējā minūtē nosargāt uzvaru, kas saglabā cerības uz iekļūšanu turnīra ceturtdaļfinālā.

Otrā I apakšgrupas mačā otrdienas vakarā Riharda Kuksika pārstāvētā Spānijas komanda «Valencia Basket» savā laukumā ar 73:72 pārspēja Čehijas čempionus «CEZ Nymburk».

I apakšgrupas turnīra tabula

1. «Valencia Basket»             4 - 0
2. «CEZ Nymburk»                 2 - 2
3. «VEF Rīga»                      2 - 2
4. «BCM Gravelines»             0 - 4

Nākamo maču Eiropas kausa izcīņā «VEF Rīga» aizvadīs pēc divām nedēļām, kad viesos tiksies ar «CEZ Nymburk» komandu, kurai savā laukumā tika zaudēts ar 81:91.