«VEF Rīga» uzvar arī Ventspilī, LBL finālsērijā 2-0

Latvijas Basketbola finālsērijas (LBL) finālsērijas otrajā spēlē šovakar «VEF Rīga» izbraukumā ar 85:67 pārliecinoši pieveica BK «Ventspils» komandu, sērijā līdz četrām uzvarām panākot 2-0.

BK «Ventspils» un «VEF Rīga» 67:85 (18:18, 41:43, 55:65). Sērijā 0-2.
Jangs 17 (s.m. - 8/8), A. Bērziņš 11, Meiers 10 (5 atl.b.), Diane 8, Ebernetijs 7, Grejs 6, A. Strēlnieks 4, Vilards 4; Janičenoks 19, Kavaļausks 15 (6 atl.b.), Miledžs 12, K. Bērziņš 10 (11 atl.b.), Jahovičs 10 (7 atl.b.), Zavacks 10, Keins 5, Valters 2, Beilijs 2.

Mača sākumā ar 8:4 vadībā izvirzījās «ventspilnieki», bet pirmā puslaika turpinājumā nevienai no komandām neizdevās iegūt pārsvaru, kas būtu lielāks par trim punktiem. «Ventspils» komandai diezgan labi izdevās spēle uzbrukumā, turklāt arī aizsardzībā laukuma saimnieki radīja manāmas grūtības «VEF Rīga» basketbolistiem. Taču pirmajās 20 minūtēs «vefieši» pie pretinieku groza izcīnīja 11 atlēkušās bumbas, kas ļāva gūt otrās iespējas punktus un saglabāt līdzīgu rezultātu.

Trešās ceturtdaļas sākumā viesi panāca +6 (45:39), turklāt pa četrām piezīmēm jau bija «ventspilnieku» garajiem spēlētājiem Mārtiņam Meieram un Semam Vilardam. Ceturtdaļas izskaņā «rīdzinieku» pārsvars sasniedza 11 punktus (59:48), tad «ventspilnieki» pietuvojās līdz 53:59, bet šajā brīdī svarīgus sešus punktus pēc kārtas guva Kristaps Janičenoks.

Pēdējās ceturtdaļas sākumā viesi panāca +15 (71:56), bet atlikušajā laikā «Ventspils» basketbolistiem vairs neizdevās apdraudēt «VEF Rīga» uzvaru.

Jāpiebilst, ka šajā mačā nepiedalījās «Ventspils» komandas centrs Ronalds Zaķis, bet otrajā ceturtdaļā potītes traumu guva «VEF Rīga» spēlētājs Tailers Keins.

Atgādinām, ka finālsērijas pirmajā spēlē pagājušo svētdien «VEF Rīga» izcīnīja diezgan pārliecinošu uzvaru ar 83:66.

Finālsērijas trešā spēle notiks pirmdien «Arēnā Rīga», bet ceturtais mačs paredzēts nākamo ceturtdien Ventspilī.