«VEF Rīga» uzvar Liepājā un iekļūst LBL finālā

Latvijas Basketbola līgas pusfināla sērijas ceturtajā spēlē šovakar «VEF Rīga» viesos ar 82:74 pieveica «Liepājas Lauvas», sērijā svinot panākumu ar 3-1 un iekļūstot finālā.

«Liepājas Lauvas» un «VEF Rīga» 74:82 (20:19, 29:38, 57:59). Sērijā ar 3-1 uzvar «VEF Rīga».
Koldvels 26 (6 atl.b., 5 rez. piesp.), Mičels 16, Mejeris 14, Meiers 6 (6 atl.b.), Kosuškins 6, Kravčenko 2 (5 rez. piesp.), Aleksejevs 2; Keins 19 (7 atl.b.), Parahovskis 18 (8 atl.b.), Janičenoks 13 (6 atl.b.), Valters 10, Bērziņš 9 (7 atl.b.), Bakičs 6, Bertāns 5 (5 rez. piesp., 5 kļūdas), Šeļakovs 2.

Pirmās ceturtdaļas vidū «liepājnieki» ieguva piecu punktu pārsvaru (14:9), tomēr līdz ceturtdaļas beigām «VEF Rīga» rezultāta starpību samazināja līdz minimumam, bet otrās ceturtdaļas sākumā pabeidza 8:0 izrāvienu, panākot 23:20. Pirmā puslaika izskaņā «Vefiņam» bija jau +11 (36:25, 38:27), bet lielajā pārtraukumā komandes devās, rezultātam esot 38:29.

Trešās ceturtdaļas vidū «Liepājas Lauvas» pietuvojās līdz 41:43, taču tad sekoja pieci punkti pēc kārtas viesu izpildījumā. Trīs minūtes līdz ceturtdaļas beigām pēc Koldvela tālmetiena mājiniekiem atkal bija tikai -2 (48:50), bet pēc vēl diviem Koldvela punktiem ceturtdaļas beigās rezultāts kļuva neizšķirts - 55:55.

Pēdējo ceturtdaļu «VEF Rīga» iesāka ar divu punktu pārsvaru (59:57), bet jau pēc trim minūtēm viesi bija panākuši 67:58. Šis izrādījās izšķirošais pavērsiens mačā un «VEF Rīga» iegūto pārsvaru nosargāja līdz pat mača beigām.

LBL finālsērijā līdz četrām uzvarām «VEF Rīga» spēkosies ar BK «Ventspils» komandu, kas pusfināla sērijā ar 3-0 pieveica pagājušās sezonas čempionus «Barons/O!Karte». Tikmēr sērijā līdz trim uzvarām par bronzas godalgām cīnīsies «Liepājas Lauvas» un «Barons/O!Karte».

Finālsērija sāksies svētdien, 8. maijā, bet sērija par bronzas medaļām sāksies nākamo otrdien, 10. maijā.