«Ventspils» sagrauj «Himik» un kļūst par apakšgrupas līderiem

Eiropas Izaicinājuma kausa turnīra D apakšgrupas spēlē šovakar BK «Ventspils» komanda savā laukumā ar 81:55 pārliecinoši uzvarēja Ukrainas klubu Južnijas «Himik».

BK «Ventspils» un Južnijas «Himik» 81:55 (18:13, 40:26, 60:48).
Meiers 16 (3 bloki), A. Bērziņš 15 (6 atl.b.), Jangs 14 (4 kļūdas), Grejs 11, Bakičs 9, Laksa 6, Ebernetijs 6 (4 rez. piesp.), Zaķis 2, Blaus 2; Terijs 15 (8 atl.b.), Mičels 14, Makgī 13.

Mačs iesākās līdzīgā cīņā, bet pirmās ceturtdaļas beigās «ventspilnieki» ieguva sešu punktu pārsvaru (15:9). Otrajā ceturtdaļā pēc vairākiem precīziem trīspunktu metieniem laukuma saimnieki izvirzījās vadībā jau ar 30:17, bet turpinājumā mājiniekiem bija pat +14 (36:22 un 40:26).

Trešās ceturtdaļas sākumā «Ventspils» komanda pārsvaru palielināja jau līdz 19 punktiem (45:26), tomēr ceturtdaļas vidū «Himik» ar 7:0 izrāvienu spēja samazināt rezultāta starpību līdz -12 (41:53). Tas izrādījās pēdējais viesu mēģinājums lauzt cīņas gaitu, jo atlikušajā likā «ventspilnieki» palielināja pārsvaru un izcīnīja negaidīti pārliecinošu uzvaru.

Atgādinām, ka pirmajā spēlē Južnijā «Ventspils» komanda piedzīvoja zaudējumu ar 67:81.

Tikmēr otrajā D apakšgrupas spēlē šovakar Krievijas komanda BK «Ņižņij novgorod» savā laukumā ar 96:51 sagrāva Ungārijas klubu Pakšas «Atomeromu SE».

D apakšgrupas kopvērtējums

1. BK «Ventspils»             3-1
2. BK «Ņižņij novgorod»     2-2
3. «Himik»                          2-2
4. «Atomeromu SE»           1-3

Nākamo spēli Eiropas Izaicinājuma kausā «Ventspils» aizvadīs nākamo otrdien, kad viesos spēkosies ar «Atomeromu SE».