Zaudējums Ungārijā, izšķirošā spēle otrdien Ventspilī

Eiropas Izaicinājuma kausa ceturtdaļfināla sērijas otrajā spēlē šovakar BK «Ventspils» komanda izbraukumā ar 76:82 Ungārijas klubam «Szolnoki Olaj KK», tādejādi sērijā līdz divām uzvarām rezultāts kļuvis neizšķirts 1-1.

BK «Ventspils» un «Szolnoki Olaj KK» 76:82 (20:19, 36:32, 59:57).
Jangs 14 (7 rez. piesp., 4 pārtv.b.), Ebernetijs 13 (4 rez. piesp.), Meiers 12 (8 atl.b.), Bērziņš 11 (4 kļūdas), Vilards 8, Diane 6 (6 kļūdas), Zaķis 6, Grejs 6; Troters 19 (5 rez. piesp.), Horvāts 14 (6 rez. piesp.), Gejs 12.

Spēles sākumā rezultāts auga līdzīgi, bet tad mājinieki veica 9:0 izrāvienu un izvirzījās vadībā ar 19:13. Tomēr pirmās ceturtdaļas beigās septiņus punktus pēc kārtas guva «Ventspils» basketbolisti, atgūstot vadību (20:19). Otrajā ceturtdaļā cīņa ritēja punkts punktā, tomēr neliels pārsvars bija «ventspilniekiem», kuri lielajā pārtraukumā devās ar +4 (36:32).

Trešās ceturtdaļas sākumā «Szolnoki Olaj» pārņēma vadību un ceturtdaļas vidū mājiniekiem bija +3 (42:39). Turpinājumā abas komandas atkal punktus guva pamīšus, bet pirms pēdējām desmit minūtēm vadībā ar 59:57 bija «Ventspils». Arī pēdējā ceturtdaļā nevienai no komandām neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru, tādejādi uzvarētājs noskaidrojās pēdējās minūtēs. Pusotru minūti līdz mača beigām mājiniekiem izdevās panākt 77:72, bet 29 sekundes līdz finālsvilpei Fodors iemeta vēl vienu trejaci, panākot 80:74.

Atgādinām, ka ceturtdaļfināla pirmajā mačā Ventspilī laukuma saimnieki izcīnīja uzvaru ar 82:63. Sērijas izšķirošā, trešā spēle notiks nākamo otrdien Ventspilī.

Eiropas Izaicinājuma kausa «Final Four» turnīra pusfinālā BK «Ventspils» un «Szolnoki Olaj» dueļa uzvarētāji mērosies spēkiem ar Turcijas klubu Stambulas «Besiktas Milangaz», kas ceturtdaļfinālā ar 2-0 pieveica Vācijas komandu «Artland Dragons». Finālčetrinieka turnīrs risināsies no 27. līdz 29. aprīlim, bet norises vieta kļūs zināma vēlāk.