Zinātnieki: Sociālo tīklu saistīšana ar depresiju ir nepamatota

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/Scanpix

Bažas par sociālo tīklu saistību ar depresiju visticamāk ir nepamatotas, liecina jauns šonedēļ publiskots amerikāņu zinātnieku pētījums.

Viskonsīnas Universitātes pētījumā netika atrasts pamatojums teorijai, ko pagājušajā gadā izvirzīja Amerikas Pediatrijas akadēmija, proti, ka sociālā tīkla «Facebook» lietošana pusaudžiem var radīt depresiju.

«Mūsu pētījums ir pirmais, kas sniedz zinātniskus pierādījumus attiecībā uz iespējamo saikni starp sociālo mediju izmantošanu un depresijas risku,» norādīja viena no Viskonsīnas Universitātes Medicīnas un sabiedrības veselības skolas pētniecēm.

Pētījuma ietvaros universitātē tika aptaujāti 190 studenti vecumā no 18 līdz 23 gadiem, kuri pusi no internetā pavadītā laika pavadīja «Facebook».

Nekāda saistība starp sociālā tīkla izmantošanu un depresiju netika atklāta.

Pētījuma rezultāti publicēti pirmdien žurnālā «Journal of Adolescent Health».

«Mūsu atklājumi ir līdzīgi tiem pētījumiem par citām komunikāciju iespējām, tādām kā e-pasts un čati, kuros arī netika atklāta saistība ar depresiju,» secinājušas pētījumu autores.

Tomēr zinātnieces norāda, ka ar vienu pētījumu šādu saikni nevar nedz noraidīt, nedz apstiprināt, piebilstot, ka viņu pētījumu ierobežo aptaujāto etniskā vienveidība, koncentrēšanās uz vecāka gada gājuma pusaudžiem vienas universitātes ietvaros un nelielais aptaujāto skaits.

Pētījuma autores mudināja vecākus sekot līdzi savu bērnu sociālo mediju izmantošanas paradumiem, bet ieteica pārāk nesatraukties, ja vien bērnu uzvedība un garastāvoklis strauji nemainās.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu