Ko izskaloja pludmalē? Sokolova foto pārbiedē sociālo tīklu lietotājus

FOTO: Ekrānuzņēmums/Facebook

Fotogrāfs Aleksandrs Sokolovs savā «Facebook» profilā dalījies ar fotogrāfiju, kurā redzams pludmalē izskalots miris dzīvnieks. Pēc Sokolova domām, tas ir liels brieža līķis.

«Vakar skrēju pa pludmali un Lilastē atradu liela brieža līķi. Tas gulēja neveiklā pozā un bija sajūta, ka viņam ir izteikti garš kakls. Nofotografēju un ieliku instastorijā («Instagram» story – aut.). Pierakstīju, ka jūra izskaloja, iespējams, žirafi,» pie attēla raksta Sokolovs.

Viņš bijis pārsteigts, ka vēlāk saņēmis vairāk nekā 50 vēstules, kurās cilvēki pauž sašutumu par to, ka Latvijas ūdeņos mirusi žirafe.

«Neskatoties uz bildi, gandrīz visi bija pārliecināti, kā tā ir tiešām žirafe!!! Vajadzēja pierakstīt, ka tas ir Āfrikas zilonis!» ironizēja fotogrāfs.

Portāls TVNET sazinājās ar Dabas aizsardzības pārvaldi un lūdza plašāku skaidrojumu par to, kas tad īsti redzams attēlā un kas ar mirušo dzīvnieku varētu būt noticis.

«Spriežot pēc sociālajos medijos ievietotās fotogrāfijas, bojā gājušais dzīvnieks ir alnis, kurš gan laika apstākļu un ūdens ietekmē bijis jau kādu krietnu brīdi, un laika zobs to jau pamatīgi apskādējis,» portālu informēja Dabas aizsardzības pārvaldes sabiedrisko attiecību speciāliste Maija Rēna.

Aļņi esot labi peldētāji un bieži sastopami ūdenstilpju tuvumā un arī peldot, jo ūdenī ne tikai meklē savu tik iecienīto pārtiku - dažādas ūdenszāles, bet tajā arī atvēsinās. Tomēr jūras straumes un viļņi var izrādīties spēcīgāki arī par šādu dzīvnieku.

«Dzīvnieku noslīkšana un to ķermeņu izskalošana krastā nav ikdiena, taču to noteikti arī nevar dēvēt par kādu unikālu vai ļoti baisu atradumu. Siltajā gada laikā, kad atpūtnieku pludmalēs ir vairāk un cilvēki dodas pastaigās gar jūru, šādus gadījumus reģistrē biežāk, jo pārējā laikā, iespējams, tos vienkārši neatrod,» skaidroja Rēna.

Šogad jau bijuši vairāki gadījumi, kad jūras malā atrasta noslīkusi mežacūka, alnis, un pagājušajā nedēļā jau ziņots par atrastu noslīkušu lāci Slīterē.

Saskaņā ar Veterinārmedicīnas likumu bezsaimnieka dzīvnieku līķu savākšana un iznīcināšana, neatkarīgi vai tas ir savvaļas, mājas un istabas vai lauksaimniecības dzīvnieks, ir pašvaldības uzdevums. Tādēļ gadījumos, ja, esot dabā, iedzīvotājs atradis dzīvnieka līķi, jāsazinās ar vietējo pašvaldību.

Savukārt īpaši aizsargājamo savvaļas sugu bojā gājušo dzīvnieku gadījumā papildus jāpaziņo Dabas aizsardzības pārvaldei notikuma vieta un vēlams pievienot fotoattēlu, ja radušās aizdomas, ka dzīvnieks nav gājis bojā dabiskā veidā.

«Protams, ne katrs spēs atpazīt un noteikt, vai atrastais dzīvnieks ir īpaši aizsargājams, tādēļ šaubu gadījumā vienmēr var sazināties ar Dabas aizsardzības pārvaldi, vai lūgt, lai to dara pašvaldība,» norādīja Rēna.

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv

Uz augšu