Savdabīgi smilšu veidojumi manīti arī citviet Latvijā (1)

TVNET
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Ekrānuzņēmums/Facebook

Pirms apmēram nedēļas portāls TVNET vēstīja par neierastiem smilšu veidojumiem jūras krastā pie Sīkraga Kolkas pusē. Šoreiz savādi smilšu veidojumi pamanīti Jūrmalā pie Lielupes ietekas jūrā.

Par to izlasāms «Facebook» profilā «Dabas foto», kur izvietotas vairākas fotogrāfijas ar interesantajiem smilšu veidojumiem.

Kā portālam TVNET pastāstīja fotogrāfiju autore Dace Ozoliņa, šajā vietā «bieži novērojami šādi sapūsti ķiņķēziņi».

Iepriekš vēstīts, ka Latvijas Universitātes profesors Ģirts Stinkulis šādus veidojumus līdz šim neesot redzējis, lai gan nodarbojas ar ģeoloģiju. Vienlaikus viņš norādīja, ka veidojumi esot līdzīgi tā saucamajiem jardangiem - vēja un tā nestās smilts erozijas formām.

«Doma ir tāda, ka vējš izpūš sauso smilti, bet atstāj un apstrādā (erodē) kaut kādā ziņā konsolidētāku, blīvāku materiālu. Parasti jardangus veido cieti ieži tuksnešos, ko ilgi appūš vējš, bet tamlīdzīgi veidojumi fotoattēlos fiksēti arī Mičiganas ezera pludmales smiltīs (tur tos skaidro ar vietām palikušu ledu smiltī) un citur,» viņš norāda.

Acīmredzot vietā, kur uzņemtas šīs fotogrāfijas, smilts iepriekš bija mitra. Iespējams, taisnība esot arī izteiktajiem komentāriem par upes ūdens ietekmi uz smilts mitrumu.

Smilšu veidojumi Kolkas pusē

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv

Komentāri (1)CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu