Ko darīt, ja atrasts no ligzdas izkritis pūcēns?

ilustratīvs attēls

FOTO: unsplash.com

Sociālā tīkla «Facebook» lietotāja Dace savā profilā ievietojusi vairākus attēlus ar pūcēnu, kas uz zemes sēdošs manīts Ventspils pusē. Pie fotogrāfijām cilvēki pauda viedokli, ka pūcēns, iespējams, izkritis no ligzdas.

Portāls TVNET sazinājās ar Rīgas zooloģiskā dārza Kalvenes filiāles «Zoo Cīruļi» vadītāju Arni Bergmani, lai skaidrotu, kā tad pareizāk rīkoties situācijā, kad uz zemes sēžam sastapts mazs pūces bērns.

«Nekādā gadījumā nevajag viņu aiztikt! Dabā viss notiek pa savam,» informē Bergmanis.

Pūces dzīvojot, attīstoties un ligzdojot arī uz zemes. «Ņemt un vākt – pasarg dievs! Pūces šķiļas arī uz zemes. Ne tikai kokā vai koka dobumā,» norāda Kalvenes zoodārza vadītājs.

«Pa dienu pūcēns maskējas, un vakarā atlido māte viņu pabarot. Tā viņi attīstās. Protams, kādu arī noplosa, bet tāds ir dabas ritenis.»

Esi pamanījis kaut ko neparastu? Varbūt pavisam ikdienišķu, bet kam būtu jāpievērš uzmanība?

Aicinām iedzīvotājus iesūtīt savus stāstus, situācijas un notikumus dzīves sadaļā «Tava balss» par dažādām piedzīvotām vai novērotām nejēdzībām, neizdarībām un izdarībām. Kopīgi aktualizēsim sabiedrībai svarīgus un arī ikdienišķus tematus, kas skar mūs visus!

Redakcija izskatīs visus iesūtītos materiālus un nepieciešamības gadījumā sazināsies ar raksta autoru vai iesaistīsies situācijas risināšanā. Ziņu iesūtītāji aicināti īsi un konkrēti aprakstīt situāciju, kā arī pievienot fotogrāfijas vai videomateriālus.

Sūti savu stāstu uz tavabalss@co.tvnet.lv.

Uz augšu