«Vai tava omlete ir ciešanu vērta?» - piketā aicina «Rimi» atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības

TVNET/LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Gandrīz 20 piketētāju Rīgā pie mazumtirdzniecības tīkla «Rimi» veikala, kurš izvietots tirdzniecības centrā «Origo», Stacijas laukumā aicina tirgotāju apņemties atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības, novēroj'am pie «Origo».

Piketētāji skaļrunī aicina mazumtirgotāju "Rimi Latvia" līdz 2025.gadam pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības. "Dzīvnieku brīvība" pārstāvji uzsver, ka tas nav neiespējami. "2025.gads nav ne rīt, ne parīt, tie ir daudzi gadi, kuru laikā pārorientēties. "Rimi" jau tagad apgalvo, ka rūpējoties par dzīvnieku labturību, taču diemžēl šobrīd tie ir tikai vārdi. Pēc mēnešiem ilga dialoga 'Rimi" joprojām atsakās spert konkrētus soļus dzīvnieku labturības uzlabošanā," skaļrunī raidītajā ierakstā norāda piketa organizatori.

Aģentūra LETA novēroja, ka piketētāji turēja rokās plakātus ar uzrakstiem «Rimi peļņa = vistu ciešanas», «Sprostiem nē!», «Vai tava omlete ir ciešanu vērta?» un citus. Pasākumu uzrauga arī pāris Pašvaldības policijas pārstāvji.

Jau ziņots, ka «Dzīvnieku brīvība» plāno rīkot vairākus piketus pie mazumtirdzniecības tīkla «Rimi» veikaliem Rīgas centrā, lai aicinātu tirgotāju apņemties līdz 2025.gadam pilnībā atteikties no sprostos turētu vistu olu tirdzniecības.

«Dzīvnieku brīvības» valdes locekle Katrīna Krīgere uzsvēra, ka dējējvistu turēšana sprostos ir viena no cietsirdīgākajām lopkopības praksēm, kas nav savietojama ar dzīvnieku labturību. Tā rada milzu ciešanas miljoniem putnu, liedzot tiem jebkādas iespējas paust savu dabisko uzvedību.

Tāpat vēstīts, ka vietnē «rimi.olucena.lv» savākti vairāk nekā pieci tūkstoši parakstu ar aicinājumu «Rimi» atteikties no sprostos dētu olu tirdzniecības un izmantošanas.

1.augustā Lietuvas dzīvnieku aizstāvības organizācija «Tušti narvai» publicēja video materiālus no dējējvistu fermām Lietuvā, kurās ražotās olas tiekot pārdotas arī Latvijā ar «Rimi» privāto preču zīmi. Video materiālos, kas esot iegūti šovasar vistu fermās Ausienišķu un Kaušēnu ciematos, redzamas dējējvistas ar apspalvojuma trūkumu, ievainojumiem un parazītiem, kā arī nāves gadījumi fermā. Vienlaikus Lietuvas Pārtikas un veterinārais dienests nekonstatēja pārkāpumus uzņēmuma «Kaušēnu paukštynas» ražotnē.

«Rimi Latvija» pieprasījis biedrībai «Dzīvnieku brīvība» pārtraukt uzņēmuma nosaukuma un logo izmantošanu petīciju vietnē «rimi.olucena.lv». Vienlaikus «Rimi» aicina «Dzīvnieku brīvību» risināt dzīvnieku labturības jautājumus pēc būtības. «Rimi» uzskata, ka ar dzīvnieku turēšanas kartību saistītus jautājumus būtu jārisina sadarbībā ar likumdevējiem un jāvairo pircēju zināšanas par dažādajām izvēles iespējām, jo pagaidām interese par brīvi audzētu vistu olām ir zema. Proti, tās izvēlas 2% pircēju.

Pērn rudenī pēc «Dzīvnieku brīvības» izteiktajiem pārmetumiem Latvijas Pārtikas un veterinārais dienests veica ārkārtas pārbaudes uzņēmumā «Balticovo» un atzina, ka putnu blīvums visās uzņēmuma dējējvistu novietnēs Daugavpilī, Madonā un Iecavā atbilst noteiktajām labturības prasībām, izņemot gadījumus atsevišķās mītnēs, kur vistām nav nodrošināti pakaiši jeb speciāli paklājiņi, uz kuriem putnam ir iespēja kašņāties.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu