C, 29.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kārsavas novadā plūdos gājuši bojā septiņi truši un piecas vistas

LETA
Kārsavas novadā plūdos gājuši bojā septiņi truši un piecas vistas
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Kādā piemājas saimniecībā Kārsavas novadā plūdos gāja bojā septiņi truši un piecas vistas, zināja Kārsavas novada pašvaldībā.

Rītupes lejtecē esošajā Malnavas pagastā plūdu situācija vietām turpina pasliktināties, jo upei ir slikta caurtece un ūdens līmenis tajā turpina celties. Sarežģīta situācija ir arī pie strauta Šņitka, kurš savulaik ticis iztīrīts tikai līdz pilsētas teritorijai. Tā tuvumā ir applūdušas vairākas dzīvojamās mājas.

Vienus no lielākajiem zaudējumiem plūdi nodarījuši vietējiem zemniekiem, kam lietavu rezultātā zem ūdens ir nonākusi liela daļa nenovāktās ražas, kā arī jau iesētie ziemāji. Applūdušo lauku kopējās platības patlaban vēl tikai tiek aprēķinātas.

Uz izskalotajiem ceļiem tiek pievestas šķembas, grants un notiek plūdu seku novēršana. Lieli postījumi ir nodarīti arī kapiem - izskaloti pieminekļi, kapu kopiņas, arī tur būs nepieciešams pievest smiltis. Pašvaldības iztērētie līdzekļi plūdu seku likvidācijai pagaidām vēl tikai tiek aplēsti. Sākotnējā informācija par plūdu nodarītajiem zaudējumiem varētu kļūt zināma dienas otrajā pusē.

Šovakar Līvānos paredzētajā plūdos cietušo pašvaldību vadītāju tikšanās gaitā ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Kasparu Gerhardu (VL-TB/LNNK) plānots lūgt izsludināt ārkārtas situāciju plūdu visvairāk skartajās teritorijās, pastāstīja Kārsavas novada domes priekšsēdētāja Ināra Silicka (ZZS).

Pašreizējā situācija novadā, pēc Silickas domām, atbilstot likumā aprakstītajai, jo ir kritiski apdraudējumi gan infrastruktūrai, gan saimnieciskākajai darbībai. Apdraudēta ir arī cilvēku veselība un pat dzīvība, ja ūdens līmenis Rītupē nesāks kristies.

    Tēmas
    Redaktors iesaka
    Lasītākais šobrīd
    Nepalaid garām
    Uz augšu