ĀCM pirmo reizi konstatē Krustpils un Mazzalves pagastos

Ilustratīvs foto

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šajā nedēļā konstatējuši 26 no Āfrikas cūku mēra (ĀCM) nobeigušās mežacūkas, turklāt sērga pirmoreiz skārusi Krustpils un Mazzalves pagastus, kuros atrasts pa vienai beigtai meža cūkai, liecina PVD informācija.

ĀCM meža cūku populācijā šajā nedēļā konstatēts arī septiņām meža cūkām Balvu novada Lazdulejas pagastā, trim meža cūkām Vecumnieku novada Vecumnieku pagastā, kā arī pa vienai meža cūkai Amatas novada Skujenes pagastā, Cēsu novada Vaives pagastā, Daugavpils novada Maļinovas pagastā, Engures novada Smārdes pagastā, Ērgļu novada Ērgļu pagastā, Jaunjelgavas novada Seces pagastā un Kārsavas novada Malnavas pagastā.

Tāpat ĀCM konstatēts arī pa vienai meža cūkai Kokneses novada Kokneses pagastā, Madonas novada Aronas pagastā, Rēzeknes novada Kantinieku un Audriņu pagastos, kā arī Salacgrīvas novada Salacgrīvas pagastā, Talsu novada Īves pagastā un Ventspils novada Puzes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā ĀCM šogad konstatēts 618 meža cūkai 67 novadu 146 pagastos.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, un mājas cūku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Uz augšu