ZM: Speciāla cirka dzīvnieku saraksta veidošana konceptuāli atšķiras no sākotnējā priekšlikuma

TVNET/LETA
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: AP/Scanpix

Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas piedāvātais priekšlikums veidot speciālu sarakstu ar cirka dzīvniekiem ir konceptuāli atšķirīgs no Zemkopības ministrijas (ZM) priekšlikuma aizliegt cirkā izmantot savvaļas dzīvniekus, aģentūrai LETA atzīmēja ministrijas Veterinārajā un pārtikas departamentā.

«Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas piedāvātais priekšlikums konceptuāli maina pieeju attiecībā uz to priekšlikumu, kuru Saeima otrajā lasījumā atbalstīja un kurš paredzēja pilnīgu savvaļas sugu dzīvnieku izmantošanas aizliegumu cirka izrādēs, kā to paredzēja ZM izstrādātais priekšlikums attiecīgā likuma grozījumiem,» norādīja ZM Veterinārajā un pārtikas departamentā.

Vienlaikus ministrijas departamentā atzina - ja Saeima trešajā lasījumā atbalstīs attiecīgo Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšlikumu, ZM izstrādās nepieciešamos Ministra kabineta (MK) noteikumus.

Jau ziņots, ka Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija šodien atbalstīja ieceri aizliegt cirka izrādēs izmantot dzīvniekus, izņemot tos, kas būs minēti valdības izveidotā sarakstā.

Tāpat vēstīts, ar iniciatīvu aizliegt savvaļas dzīvnieku izmantošanu cirka izrādēs 2015.gadā pēc sarunām ar dzīvnieku aizsardzības biedrībām klajā nāca Pārtikas un veterinārais dienests. Drīz pēc tam jaunizveidotās Dzīvnieku aizsardzības un labturības konsultatīvās padomes sēdē tika pieņemts lēmums izveidot darba grupu, uzdodot sagatavot priekšlikumus attiecīgiem grozījumiem normatīvajos aktos.

ZM iesniedza valdībā attiecīgu likumprojektu grozījumiem Dzīvnieku aizsardzības likumā, ko 21.februārī MK akceptēja. Valdības akceptētais grozījumu projekts paredzēja aizliedz savvaļas sugu dzīvnieku - gan savvaļā iegūtu, gan nebrīvē audzētu - apmācīšanu un izmantošanu kā atrakciju dzīvniekus cirka izrādēs vai atrakcijās. Savukārt, nonācis Saeimā, priekšlikums izraisīja domstarpības starp deputātiem, taču 30.aprīlī deputāti to konceptuāli atbalstīja. Saeimai šis likumprojekts būs jāskata vēl trešajā lasījumā.

Daudzās Eiropas valstīs savvaļas sugu dzīvnieku izmantošana cirkā jau ir aizliegta. Latvijas cirkos nav pastāvīgi izmitinātu savvaļas sugu dzīvnieku. Visi savvaļas sugu dzīvnieki, kas tiek izmantoti cirka izrādēs Latvijā, tiek ievesti ar ceļojošiem cirkiem no citām valstīm.

Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu