Igaunijas PVD: Putnu gripa no Ālandu salām varētu nonākt arī Igaunijā

Pīles pilsētas kanālā

FOTO: Edijs Pālens / LETA

Bīstamais putnu gripas vīrusa paveids H5N8, kas atklāts vairākās Eiropas valstīs un nesen konstatēts arī Ālandu salās, teorētiski varētu sasniegt arī Igauniju, pirmdien brīdinājis šīs valsts Pārtikas un veterinārais departaments, norādot, ka gatavojas tādai iespējai.

«Teorētiski putnu gripa varētu nonākt arī līdz Igaunijai. Pārtikas un veterinārais departaments pastiprināti tam gatavojas un nemitīgi seko situācijai gan savvaļas putnu, gan mājputnu vidū,» ziņu aģentūrai BNS sacījis departamenta preses sekretārs Martins Altraja.

Somijas sabiedriskās raidorganizācijas YLE tīmekļa vietne piektdien ziņoja, ka savvaļas putniem Ālandu salās atklāts putnu gripas vīruss. Somijas Pārtikas drošības aģentūra noteikusi, ka runa ir par īpaši patogēno vīrusa paveidu H5N8.

Dienu pirms tam putnu gripas vīruss tika atklāts kādā saimniecībā Zviedrijas dienvidrietumos, bet vēl pirms tam - Dānijā.

Zviedrijā šobrīd noteikts, ka visi mājputni jātur slēgtās telpās.

Šomēnes par putnu gripas, galvenokārt vīrusa paveida H5N8, izplatību ziņots Dānijā, Vācijā, Polijā, Ungārijā, Austrijā un Nīderlandē.

Uz augšu