Šonedēļ Āfrikas cūku mēris jaunus pagastus nav skāris

Mežacūka Rīgas Zooloģiskajā dārzā (Ilustratīvs foto)

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši sešus jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, aģentūra LETA uzzināja PVD.

Visi beigtie dzīvnieki atrasti jau iepriekš sērgas skartos pagastos. Divas beigtas cūkas bijušas Rēzeknes novada Ilzeskalna pagastā, pa vienai - Daugavpils novada Ambeļu pagastā, Balvu novada Vīksnas pagastā, Kocēnu novada Vaidavas pagastā, kā arī Tukuma novada Slampes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 839 dzīvniekiem 65 novadu 209 pagastos, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts vienā saimniecībā Vārkavas novadā un divās Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50, 142 un 119 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Uz augšu