Āfrikas cūku mēris konstatēts mājas cūkām Gulbenes novada Rankas pagastā

LETA
CopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Reuters/ScanPix

Āfrikas cūku mēris (ĀCM) šonedēļ konstatēts mājas cūkām Gulbenes novada Rankas pagastā, zemnieku saimniecībā «Mazruciņi», liecina Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) publikācija oficiālajā izdevumā «Latvijas Vēstnesis». Tas ir trešais gadījums šā gada laikā, kad ĀCM tiek konstatēts mājas cūkām.

Pirmais gadījums bija jūlija beigās Vārkavas novadā, bet otrais - augustā Gulbenes novada Stradu pagastā.

Pamatojoties uz 22.septembrī veiktās testēšanas pārskatiem, tiek noteikta karantīna ar aizsardzības zonu Gulbenes novada Rankas pagastā un Smiltenes novada Variņu pagastā, trīs kilometru rādiusā ap ĀCM skarto novietni. Savukārt karantīna ar uzraudzības zonu tiek noteikta Gulbenes novada Rankas pagastā, Smiltenes novada Variņu un Launkalnes pagastā, Raunas novada Drustu pagastā un Jaunpiebalgas novada Jaunpiebalgas pagastā, desmit kilometru rādiusā ap ĀCM skarto novietni.

Kā liecina oficiālajai publikācijai pievienotā karte, saimniecība «Mazruciņi» atrodas pie pašas Rankas pagasta robežas ar Smiltenes novada Variņu pagastu, pie Palsas, pāris kilometrus uz dienvidrietumiem no apdzīvotas vietas ar nosaukumu Ūdrupe.

PVD aizsardzības un uzraudzības zonā esošajiem mājas cūku turētājiem atgādina, ka aizliegts pārvietot cūkas no saimniecības uz saimniecību, kā arī izvest cūkas un cūkgaļu ārpus aizsardzības zonas.

Tāpat bez PVD inspektora atļaujas nedrīkst pārvietot arī citus mājdzīvniekus.

Kā ziņots, saskaņā ar pagājušās nedēļas datiem, mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts vairāk nekā 800 dzīvniekiem 64 novadu 205 pagastos, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās. Savukārt mājas cūkām mēris kopš gada sākuma līdz šim bija konstatēts divās jau pieminētajās saimniecībās Vārkavas un Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50 un 142 cūkas.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

KomentāriCopyTelegram Draugiem X Whatsapp
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu