Šonedēļ ĀCM pirmoreiz konstatēts Nītaures mežos

Cūka Baldones pagasta zemnieku saimniecībā

FOTO: GATIS DIEZIŅŠ / LETA

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) inspektori šonedēļ konstatējuši 22 jaunus Āfrikas cūku mēra (ĀCM) gadījumus mežacūku populācijā, aģentūra BNS uzzināja PVD.

Sērga pirmoreiz konstatēta Amatas novada Nītaures pagastā, kur atrasts viens beigts dzīvnieks. Šajā novadā sērga gan jau konstatēta iepriekš Zaubes un Drabešu pagastā.

Četras beigtas cūkas šonedēļ atrastas Birzgales pagastā, trīs - Kocēnu pagastā, pa divām - Viļķenes un Maļinovas pagastā, bet pa vienai - Lejasciema, Stradu, Annas, Suntažu, Andriņu, Balvu, Vidrižu, Kaplavas, Dikļu un Viesītes pagastā.

Līdz ar to mežacūku populācijā mēris šogad konstatēts 789 dzīvniekiem 64 novadu 203 pagastos, kā arī divās pilsētās - Rēzeknē un Pļaviņās. Mājas cūkām mēris konstatēts divās saimniecībās Vārkavas un Gulbenes novadā, kur bija jāizkauj attiecīgi 50 un 142 cūkas.

PVD atkārtoti aicina visus dzīvnieku turētājus, jo īpaši tos, kuri savā piemājas saimniecībā tur cūkas, stingri ievērot noteiktos biodrošības pasākumus, lai tādējādi pasargātu dzīvniekus no saslimšanas un maksimāli samazinātu infekcijas slimību izplatīšanos apkārtnē.

ĀCM Latvijā pirmoreiz tika reģistrēts 2014.gada jūnijā trim mežacūkām dažus metrus no Baltkrievijas robežas. Tā ir ļoti bīstama saslimšana, jo novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks. Šī sērga Latvijā iepriekš nekad nebija reģistrēta.

Uz augšu