Dažādu autoru darbos minēts atšķirīgs laiks, kad rodas pirmais iespaids — no desmit līdz četrdesmit sekundēm. Protams, darba intervija ilgst vairāk par minūti, tomēr arī pusstunda nav īpaši daudz, lai atklātu savu personību. Tāpēc svarīgi justies brīvi un pārliecinoši, ko ir daudz vieglāk izdarīt, ja esat sagatavojies intervijai, kas atbrīvo no uztraukumus radošās neziņas.
Atkarībā no intervijas stratēģijas, ko izvēlējies darba devējs vai viņa algotais personāla atlases speciālists, intervijas mēdz iedalīt informatīvajās, situatīvajās, konfrontācijas un tehniskajās. Tā kā nezināt, kādu stratēģiju darba devējs būs izvēlējies, vēlams pēc iespējas sagatavoties visiem iespējamajiem gadījumiem.
Informatīvo interviju galvenais mērķis ir noskaidrot papildus jautājumus par jūsu izglītību, pieredzi, uzdot neskaidros jautājumus par jūsu CV. Personībai šajās intervijās ir mazāk svarīga loma. Tāpēc pārskatiet savu CV un padomājiet, kādi jautājumi darba devējam varētu šķist svarīgi. Piemēram, jūsu darba stāžā ir pārtraukums — visticamāk, ka darba devējs vēlēsies uzzināt iemeslu.
Situatīvās intervijas mēdz pārbaudīt darbinieka spēju pielāgoties dažādām situācijām, radošo izdomu. Lai gan šādām intervijām sagatavoties ir grūti, tomēr mēģiniet iejusties dažādās ar darbu saistītās vai nesaistītās situācijās no sērijas «Ko es darītu, ja…”
Konfrontācijas intervijas ir vēl nežēlīgākas. Tajās darba devējs vēlas noskaidrot jūsu rīcību stresa situācijās un mēģinās jūs konfrontēt, izteikt negatīvas piebildes par jūs darba pieredzi un citos veidos izsist jūs no ierindas. Gan situatīvajās, gan konfrontācijas tipa intervijās galvenais ir nenervozēt, jo tas traucē loģiski domāt, bet nervus nomierinās apziņa, ka šādu darba devēja rīcību būsit iepriekš paredzējis.
Savukārt tehniskās intervijas mērķis ir pārbaudīt CV aprakstīto praktisko pieredzi ar dažādu testu (intelektuālo, psiholoģisko u. c.) vai citu praktisku uzdevumu palīdzību. Tas attiecas arī uz valodu prasmēm, tāpēc nemelojiet savā CV, lai šādās intervijās nebūtu jāatzīstas, ka franciski nevis brīvi lasāt un salīdzinoši labi runājat, bet zināt tikai, kā pateikt «labdien».