Raksta foto

Klāt svētku un karnevālu laiks. Viesības seko viesībām, vai ik vakaru ir kāda balle vai sarīkojums. Kā šajā trakajā pasākumu virpulī saglabāt košu un svaigu sejas ādu?

Maska — papildu solis ādas kopšanā

Maska lietojama tikai, ja esat jau parūpējusies par trīs svarīgiem soļiem — ādas tīrīšanu, tonizēšanu un barošanu. Maska veic gluži tādu pašu funkciju kā krēms — ievada ādā aktīvās sastāvdaļas. Taču tas notiek ļoti koncentrētā veidā, īsā laika posmā — maskas iedarbība vidēji ir 15–20 minūtes, kaut arī ir maskas, ko var atstāt uz sejas visu nakti. Un gluži pretēji — ir maskas, kas iedarbojas zibensātrumā, 5 minūšu laikā.

Masku lietošana

Ne velti maskas un krēma lietošana un iedarbība tiek salīdzināta — arī maskas jāklāj uz attīrītas, tonizētas un nosusinātas ādas. Labāku efektu panāksit, ja pirms maskas uzklāšanas veiksit pīlingu, jo tas atbrīvos ādu no atmirušajām šūnām. Tādējādi āda ir gatava uzņemt kosmētikas līdzekļa aktīvās sastāvdaļas daudz vairāk un dziļāk. Ja vien maskas instrukcijā jeb lietošanas pamācībā nav norādīts pretējais, uzklājot masku, izvairāmies no zonas ap acīm, jo tur ir ļoti plāna, jutīga āda, kurai vajadzīga speciāla kopšana. Parasti pēc 15–20 minūtēm masku noskalo ar siltu ūdeni. Piebildīsim, ka praktiski visas maskas lielākam efektam var likt arī kakla un dekoltē daļā.

Maskas ieteicams lietot vienu, divas reizes nedēļā

Speciālistiem bieži jautā, vai maskas jālieto no rīta vai vakaros. Un kā rīkoties svētku laikā, kad īpaši gribas izskatīties nevainojami? Masku noteikti var uzlikt iepriekšējā vakarā, bet ir arī tādas, ko iesaka uzklāt tieši pirms pasākuma, kas atsvaidzinās ādu pēc grūtas darbdienas vai pamodinās no rīta.

Defekti un efekti

Ko vēlamies uzlabot sejas izskatā? Ja āda ir savītusi, gribētu izlīdzināt grumbas, bet, ja tai trūkst tonusa, āda ir ļengana, tad to vajadzētu savilkt.

Pirmās grumbas parādās jau krietni agri. Vai nu tas ir mīmikas dēļ — raucam pieri, smaidām, vai arī tās ir dehidratācijas radītās grumbiņas, kad ādai trūkst mitruma. Tādēļ kosmētiķi mēdz teikt, ka cīņā pret ādas novecošanos ir tikai trīs soļi — mitrināt, mitrināt un mitrināt! Mitruma trūkumu noteikti var kompensēt ar piemērotu masku iekļaušanu savā kosmētikas līdzekļu komplektā.

Savukārt nobriedušai ādai būs nepieciešamas savelkošās jeb liftinga maskas (lift — celt, pacelt). Sākoties novecošanās procesam, āda zaudē tonusu, sejas kontūras kļūst nenoteiktākas. Ja vaigiem ir tendence nošļukt uz leju, atbilstoša maska ādu nostiepj, savelk.

Masku faktūras, veidi un iedalījums

Maskas ir dažādas, un atšķirīga ir to lietošana.

Tās, kas veidotas uz māla bāzes, nedaudz sacietē un ir grūtāk noņemamas. Šai gadījumā būs vajadzīgi speciāli sūklīši, kurus var iegādāties kosmētikas preču veikalos.

Īpašas želejveida maskas noņem bez skalošanas kā plēvīti.

Ir arī tā saucamās pīlinga maskas, kas apvieno maskas un skrubja iedarbību.

Maskas tāpat kā krēmus var iedalīt gan pēc iedarbības, gan pēc ādas tipa, kam tā domāta. Populārākās ir barojošās, mitrinošās un savelkošās maskas. Speciālas maskas ar savelkošu efektu būs nobriedušai, novecojošai ādai. Savukārt taukainas ādas īpašnieki izvēlēsies attīrošas un poras savelkošas maskas.

Svētku laikā īpaši aktuālas kļūst tā saucamās efekta maskas, kurām ir tūlītēja un redzama iedarbība.  Turpmāk vēl.

Komentāri