/nginx/o/2018/07/11/8671412t1h361b.jpg)
Skaidrība par SIA «Lattelekom» privatizāciju un uzņēmuma īpašumtiesību struktūru būs līdz šā gada beigām, uzskata «Lattelekom» prezidents Gundars Strautmanis.
Intervijā Latvijas Radio Strautmanis ceturtdien no rīta norādīja, ka trešdien panāktā vienošanās starp «Lattelekom» daļu īpašniekiem — Latvijas valsti un telekomunikāciju koncernu «TeliaSonera» — ļauj atsākt sarunas par uzņēmuma privatizāciju.
«Privatizācija ir tāda lieta, kas biznesa pasaulē tiek uzskatīta par modeli, kurš dod uzņēmumam daudz efektīvāk strādāt biznesa pasaulē,» uzsvēra «Lattelekom» prezidents.
Pēc Strautmaņa domām, trešdien panāktais mierizlīgums ir bijusi vitāla nepieciešamība, jo daudzus gadus ilgstošā tiesāšanās saistīta ar neprognozējamiem izdevumiem un rezultātu.
«Lattelekom» pārstāvis arī apliecināja, ka uzņēmums turpinās Latvijas telekomunikāciju tīkla modernizāciju.
«Ir vairāki aspekti, kas mums spiež šo modernizāciju turpināt. Tie ir, pirmkārt, licences noteikumi, otrkārt, tās ir mūsu saistības, kuras mēs joprojām uzskatām par spēkā esošām,» atzina Strautmanis, norādot, ka uzņēmums turpina pildīt modernizācijas saistības, lai gan nosacījumi, kādos tās jāveic, esot radikāli atšķirīgi no tiem, kādi savulaik definēti «Lattelekom» jumta līgumā.
No trešdien Rīgā parakstītā mierizlīguma vairākus gadus ilgušajā «Lattelekom» īpašnieku strīdā izriet, ka «TeliaSonera» saglabās pirmpirkuma tiesības uz valstij piederošo 51% SIA «Lattelekom» kapitāldaļu.
Kā trešdien apliecināja koncerna prezidents Norvēģijā, Dānijā un Baltijas valstīs Kenets Karlbergs, «TeliaSonera» ir skaidri definējusi, ka uzņēmums vēlas palielināt tam piederošās daļas «Lattelekom» un SIA «Latvijas Mobilais telefons» (LMT).
«Ja mēs varētu, mēs gribētu iegūt visus 100% akciju, bet es neesmu pārliecināts, ka tas ir iespējams,» sacīja «TeliaSonera» pārstāvis, norādot, ka tas vēl jāpārrunā ar Latvijas valdību. Pēc Karlberga teiktā, sarunas par īpašuma tiesību jautājumiem nav sāktas, ir tikai pieņemts lēmums par to sākšanu. Konkrētus valsts daļu privatizācijas modeļus paredzēts apspriest, sākot sarunas.
«TeliaSonera» pieder 49% «Lattelekom» kapitāldaļu, valstij — 51%. Latvijas valstij pieder arī 27% LMT kapitāldaļu, bet «TeliaSonera» un «Sonera Holding B.V.» — kopā 49%. Vēl 23% LMT kapitāldaļu ir «Lattelekom» īpašumā.
Ministru prezidenta amata kandidāta Induļa Emša pārstāvētās Latvijas Zaļās partijas dome vakar pieņēma rezolūciju, paužot nosodījumu demisionējušajai Einara Repšes («Jaunais laiks») valdībai par noslēgto mierizlīgumu ar «TeliaSonera».