Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Zibakcijā par dzīvnieku ciešanu mazināšanu saliek lielu cūkas bildi

FOTO: Edijs Pālens /LETA

Organizācijas «Dzīvnieku brīvība» zibakcijā par dzīvnieku ciešanu mazināšanu rūpnieciskajā lopkopībā tās dalībnieki šodien Strēlnieku laukumā salikuši lielu cūkas fotogrāfiju.

Blakus cūkai uz fotogrāfijas ir jautājums «Vai domā, ka tas ir nepareizi?». Savukārt, apgriežot fotogrāfiju otrādi, uz balta fona rakstīts aicinājums patērēt mazāk gaļas.

Zibakcijā piedalījās vairāk nekā 40 cilvēku.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padome (LOSP) norāda, ka lauksaimniecība ir viena no pirmajām nozarēm, kas radusies, lai nodrošinātu cilvēces izdzīvošanu, tāpēc ir utopiski aicināt dzīvnieku izcelsmes produktu patēriņu samazināt, aģentūru LETA informēja organizācijas pārstāve Krista Garkalne.

FOTO: Edijs Pālens /LETA

Organizācija vienmēr esot pastāvējusi uz nepieciešamību ievērot labturības prasības, tāpēc pauž neizpratni par publiskajā telpā paustajiem apgalvojumiem, kas ir pretēji.

«Ikviena gaļas audzētāja interesēs ir izaudzēt kvalitatīvu un drošu produkciju, kas nav iespējams bez labturības prasību ievērošanas. Ja ar šādu akciju palīdzību mēģina ietekmēt Latvijas tirgu, tad tas norāda uz to, ka palīdzēsim gaļas nozarei nostiprināt pozīcijas citās valstīs, tā negatīvi ietekmējot Latvijas lauksaimniecības izaugsmes un attīstības iespējas, ko mēs nekādā gadījumā nedrīkstam pieļaut,» norāda LOSP valdes priekšsēdētājs Edgars Treibergs.

Pasākuma mērķis bija vērst sabiedrības uzmanību uz ikviena cilvēka iespējām mazināt dzīvnieku ciešanas rūpnieciskajā lopkopībā.