Skip to footer
Šodienas redaktors:
Marina Latiševa
Iesūti ziņu!

«WCG 2004» — spēles turpinās

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Laika ritējums ir nepielūdzams un neapturams. Ticiet vai ne, jau ir apritējis gads kopš pirmo reizi paklīda ziņas par to, ka arī Latvijas pārstāvji varēs piedalīties «World Cyber Games» turnīrā. Tas nozīmē, ka tagad mēs jau varam sākt gatavoties «WCG 2004».

Ja nu kāds šī gada laikā jau ir paguvis piemirst, ka ir WCG jeb «World Cyber Games», drošības pēc atgādināšu. Palūkojieties uz turnīra logo — tajā ir attēloti četri krāsaini riņķi uz melna fona. Analoģija ir skaidra un nepārprotama — WCG ir Olimpisko spēļu ekvivalents kibersporta pasaulē. Un tā kā ir mazs ticams, ka kibersporta disciplīnas jebkad tiks iekļautas Olimpisko spēļu programmā (par to sīkāk citreiz), varam diezgan droši teikt, ka tās IR Olimpiskās spēles.

Lai gan «World Cyber Games» vēsture nav pārāk sena — pirmais pasākums ar šādu nosaukumu notika 2000. gadā —, tas pilnīgi noteikti pašlaik ir lielākais un vērienīgākais kibersporta pasākums pasaulē. Par to var pateikties WCG organizētājiem, kompānijai «Samsung», kas jau ceturto gadu balsta šo pasākumu uz saviem platajiem pleciem (un, protams, arī naudas maka). «Samsung» pārstāvji apgalvo, ka šādi rīkoties viņus ir mudinājusi vēlme padarīt šo pasauli par labāku un skaistāku vietu kur dzīvot, nevis finansiāls aprēķins — mēs diplomātiski paklusēsim, taču nevar noliegt, ka WCG ir liels solis uz priekšu kibersporta attīstībā.

Pasākuma koncepcija, lai cik jums jocīgi, iespējams, tas neizklausītos, ir balstīta ne tik daudz uz kibersporta popularizēšanu, bet gan uz dzīvu cilvēku savešanu kopā, nojaucot barjeras starp valstīm, rasēm, dzimumiem un reliģijām — protams, uz spēļu bāzes. Ne jau par velti WCG slogans ir «Vairāk nekā spēle». WCG ir ne tikai sacensības — tas ir pasaules kultūras festivāls, kas ļauj satikties spēlētājiem no visām pasaules valstīm un cenšās parādīt skeptiskajiem vērotājiem — «Mēs neesam nekādi frīki, mēs esam daļa mūsdienu sabiedrības. Savādākas, jaunas sabiedrības». «Apollo» noņem cepuri un dziļi paklanās šo centienu priekšā — nekas nevar būt svētīgāks par muļķīgu sabiedrības aizspriedumu graušanu. Bet par to — citreiz. Tagad ķersimies pie faktiem.

Tātad, šogad Baltijas valstu spēlētājiem jau otro gadu tiek dota iespēja piedalīties šajā, hmm, kultūras festivālā. Disciplīnas ir palikušas tās pašas vecās, tiesa, nosaukumi gan ir mainījušies. «Warcraft III» vietā ir stājies tā papildinājums «Warcraft III: The Frozen Throne», «Unreal Tournament 2003» ir nomainījis «Unreal Tournament 2004», savukārt «Counter-Strike» vietā tiek solīts «Counter-Strike: Condition Zero». Tie paši vēži, tikai citās kulītēs. Tāpat kā pagājušajā gadā uz pasaules finālu dosies pa vienam spēlētājam no katras valsts individuālo spēļu disciplīnās un viena «Counter-Strike» komanda. Šogad, atšķirībā no pagājušā gada, «W3» un «UT2004» uzvarētāji tiks noskaidroti jau katras valsts atlases turnīrā, savukārt spēcīgākā Baltijas «Counter-Strike» komanda tiks noskaidrota Baltijas finālā, kas norisināsies Viļņā.

Latvijas atlases turnīrs notiks 10. un 11. jūlijā, un tam pieteikties Baltijas atlases turnīra mājas lapā var sākt jau tagad — tiesa, jums ir jābūt vismaz 16 gadus vecam. Gods kam gods, šogad «Samsung» ir nolēmuši uzticēt pasākuma rīkošanu profesionāļiem, kompānijai «ProGames», kas spīdoši debitēja ar pavasarī notikušo «Intel» kausu. Pasākuma norises vieta, pie tam visās trijās Baltijas valstīs, ir «Reval Hotel». Pieaudzis ir arī balvu fonds — balvu kopējā vērtība šogad būs 9000 ASV dolāru, un to sarakstā ir monitori, mobilie tālruņi un mp3 atskaņotāji. Protams, «Samsung» arī uzvarētājiem apmaksā visus ceļa izdevumus, kas saistīti ar došanos uz pasaules finālu. Paralēli WCG atlases turnīram notiks arī «Samsung» kausa izcīņa «StarCraft: Brood War», kā arī citu WCG oficiālo spēļu demonstrācija un plaša izklaides programma.

Savukārt pasaules fināls šogad pirmo reizi notiks ārpus Korejas robežām — ASV, Sanfrancisko pilsētā, no 6. līdz 10. oktobrim. Paredzams, ka šogad finālā piedalīsies vairāk kā 700 dalībnieki no 60 pasaules valstīm. Attiecīgi audzis ir arī balvu fonds — šogad tas ir 400 000 ASV dolāru. Tiesa, vairāk ir arī sacensību disciplīnu: bez jau pieminētajām trim disciplīnām, kurās sacentīsies Baltijas spēlētāji, un «StarCraft: Brood War», kas arī ir oficiālā čempionāta spēle, citu valstu spēlētāji sacentīsies arī «FIFA 2004» un «Need for Speed Underground», kas šogad debitē oficiālo spēļu kategorijā. Savukārt uz «Xbox» konsoles spēlētāji sacentīsies jau pagājušajā gadā debitējušajā «Halo» un šogad pievienotajā «Project Gotham Racing 2».

Mēs, protams, turēsim roku uz pulsa, līdz ar to jūs nākotnē sagaida gan plašāka informācija par pasākumu norisi, gan arī filozofiska spriedelēšana par kibersportu kā tādu un tā vietu kā sportā, tā mūsdienu kultūrā. Sāciet trenēties!

Komentāri
Nepalaid garām
Uz augšu