Rīgas Domes Satiksmes departamenta un policijas pirmajā kopīgajā reidā, kurā kontrolēts, vai kravas auto nepārsniedz pieļaujamo kravu svaru, atklāti astoņi pārkāpumi, aģentūru LETA informēja Satiksmes departamenta preses sekretārs Andris Pudāns.

Kopumā pārbaudītas 109 kravas automašīnas. No tām 77 nosvērtas, bet pārkāpumi konstatēti astoņos gadījumos.

Kā uzskata Satiksmes departaments, galvenais nav autovadītājus sodīt, bet gan profilakse, kas ļaus nodrošināt pilsētas ceļu seguma kvalitātes uzturēšanu vajadzīgajā kvalitātē.

Kā ziņots, valdība šodien atlika lemšanu par Satiksmes ministrijas (SM) iesniegtajiem grozījumiem Administratīvo pārkāpumu kodeksā, kas paredz līdz pat 10 000 latu palielināt sodu par pārkāpumiem, pārsniedzot Ceļu satiksmes noteikumos atļauto transportlīdzekļu maksimālo faktisko masu.

SM sagatavotais projekts paredz, ka sodīt varēs ne tikai kravu pārvadātājus, bet arī nosūtītājus jeb kravu īpašniekus. Kad pieļaujamā autotransporta faktiskā masa pārsniegs aptuveni sešas, astoņas tonnas, transportlīdzekļa vadītājs tiks sodīts ar naudas sodu no 200 līdz 300 latiem.

Pārvadātājam un nosūtītājam, kas ir fiziska persona, sodu varēs uzlikt no 400 līdz 450 latiem. Savukārt, ja pārvadātājs vai nosūtītājs būs juridiska persona, sods būs no 5000 līdz 7500 latiem. Ja kravas masa pārsniegs astoņas tonnas, sods fiziskām personām nemainīsies, bet juridiskām personām svārstīsies no 7500 līdz 10 000 latiem.

Pašreiz sods par šādu pārkāpumu ir 250 latu.

Patlaban transportlīdzekļu maksimāli pieļaujamā faktiskā masa ar dažiem izņēmumiem ir 42 tonnas.

Komentāri