FOTO: ufh.at

Ekonomikas policijai veicot pārbaudi datortehnikas veikalā «Access datori» Skolas ielā 15, tika konstatēta iespējama datora tirdzniecība ar nelegāli instalētām datorprogrammām. Pašlaik policija lemj par krimināllietas ierosināšanu pret tirgotājiem saskaņā ar Krimināllikuma 149. pantu.

«Access datori» pārbaudes laikā pārdeva datoru ar tajā instalētām nelegālām «Windows», «Office XP» un antivīrusu programmām. Turklāt policija veikalā atklājusi un konfiscējusi lielu daudzumu ar nelegālas programmatūras kompaktdiskiem.

«Ir pārsteidzoši, ka datoru salonos pašā Rīgas centrā joprojām iespējams brīvi iegādāties zagtu preci. Iespējams, tie ir pārdevēji, kas domā, ka visi likumi uz viņiem neattiecas. Taču skaidrs ir tas, ka tiesībsargājošās iestādes arī veic savu darbu un nelegāliem tirgotājiem jārēķinās ar pārbaudēm un sodiem,» uzsver «BSA» pilnvarotais pārstāvis Jānis Bordāns.

Patlaban dators un programmatūras kompaktdiski ir nosūtīti ekspertīzes veikšanai. Pēc eksperta slēdziena saņemšanas tiks pieņemts lēmums par krimināllietas ierosināšanu pret «Access datoriem».