Raksta foto
Foto: «Dialogue»

«Dialogue Flybook» iespējams izmantot ne tikai kā piezīmjdatoru, bet arī kā planšetdatoru (Tablet PC), pateicoties tā ekrāna stiprinājuma īpašajai konstrukcijai, kas ļauj to apgriezt otrādi un piekļaut datoram nosedzot tastatūru, kā arī skārienjutīgajam ekrānam.

Pie skārienjutīgā ekrāna pieradu ļoti ātri un iemācījos to lietot kā peles aizstājēju. Jāteic, ka tā ir visreālāk iespējams tikpat efektīvi darboties ar peles kursoru, kā lietojot peli. Iespējams, ka, pareizi izmantojot skarienjutīgu ekrānu, manipulācijas var paveikt pat ātrāk.

«Dialogue Flybook» ekrāna malu proporcija ir 16:9, tātad dators apgādāts ar platekrāna LCD matricu. Tas pēdējā laikā ir populāri, jo garens ekrāns ļauj samazināt piezīmjdatora kopējos izmērus tā, ka būtiski necieš tastatūras izmēri, jo arī tā pēc formas ir garena. Tiesa, ar «Dialogue Flybook» tastatūru gan nav sevišķi ērti strādāt, jo tā atrodas datora vidū tādā kā padziļinājumā un faktiski pilnībā nav izmantotas garenā ekrāna priekšrocības.

Ja skārienjutīgais ekrāns nešķiet ērts, var izmantot arī pointstick manipulatoru, kas izvietots diezgan neierastā vietā — datora augšējā labajā stūrī tieši pie ekrāna, nevis tastatūras vidū, kā tradicionāli pierasts.

Vērtējot datora komplektāciju, jāteic, ka bez 2x USB, 2x Fire Wire, VGA, audio ligzdām, tīkla, modema ligzdām un PC karšu slota, datorā var ievietot arī mobilā tālruņa SIM karti un, izmantojot tikai datoru, lietot GPRS pieslēgumu. Tiek uzturētas trīs frekvenču joslas — 900/1800/1900 MHz. Datorā ir iebūvēta arī bezvadu tīkla karte.

Turklāt datoram ir «Transmeta Crusoe TM5800» 1 GHz procesors, kas tiek pozicionēts kā zema strāvas patēriņa procesors, tātad spēj nodrošināt ilgstošu darbu, tikai vienreiz uzlādējot akumulatoru. Tiesa, aplūkojot testa rezultātus, rodas šaubas par šī apgalvojuma patiesumu. Par to, ka īpaši efektīvi enerģija izmantota gan netiek, liecināja arī tas, ka dators diezgan pamatīgi sakarsa, tātad procesors nemaz tik ekonomisks nemaz nav, turklāt tas ir daudz lēnāks par «Intel Pentium M».

Par spīti tam, ka datorā ir «ATi Radeon Mobolity 7000» videosistēma un 16 MB videoatmiņas, «3DMark» testus tas nespēja veikt un testa izpildes gaitā paziņoja, ka vienu no testa komponentiem nav iespējams izpildīt. Savukārt «CPUBench2003» testu šajā datorā nemaz neizdevās palaist, jo tas vienkārši nedarbojās. Laikam tādēļ, ka datorā nebija ne «Intel», ne «AMD» procesora.

Rezumējot var teikt, ka «Dialogue Flybook» ir viegls un to var izmantot arī kā planšetdatoru, kas tiešām ir vērtīgi, taču nopietniem lietotājiem no šī modeļa iesaku izvairīties, jo tā veiktspēja ir zema un darbības laiks autonomā režīmā ir mazs.

Ja vēlaties datoru kā stila priekšmetu - «Dialogue Flybook» spilgti sarkanais korpuss un iespēja to nēsāt uz rokas uzkārtā cilpiņā ir tīrākie stila atribūti -, tad šis dators ir īstais. Arī iespēja datora ekrānu apgriezt otrādi, piekļaut tastatūrai un sākt bakstīt ar irbuli no malas noteikti izskatās stilīgi. Var teikt, ka šis dators vairāk domāts stilam nekā darbam.

Komentāri