/nginx/o/2018/07/12/8749357t1h7e13.jpg)
Nākamnedēļ elektronikas gigants «Samsung» prezentēs 40 collu displeja prototipu, kas būs izgatavots no vienas organisku diožu (OLED) loksnes.
OLED displeji patērē mazāk elektrības nekā citi plakano displeju veidi vairāku tehnoloģisko priekšrocību dēļ; viena no šīm priekšrocībām ir tāda, ka OLED displejiem nav vajadzīga izgaismojošā lampa, kas ir, piemēram, LCD displejos. OLED displeji spēj nodrošināt augstāku izšķirtspēju nekā LDC, bet līdz šim tie tikuši izmantoti mobilajos telefonos un citās maza izmēra ierīcēs.
Lielāku izmēru displeji, ko varētu lietot kā televizorus, ir salīdzinoši biezāki, bet «Samsung» sācis pamazām prezentēt arī lielāku izmēru displeju prototipus. Pagājušajā gadā kompānija prezentēja 14.1 collas OLED displeju, kas spēja nodrošināt 1280 x 768 pikseļu lielu izšķirtspēju. Vēlāk tika prezentēts 21 collu displejs, kam pa spēkam bija jau 1920 x 1080 pikseļi.
Šis jaunākais prototips atbalstīs 1280 x 800 pikseļu izšķirtspēju, ja maksimālais ekrāna spilgtums ir 600 nitu (nits ir gaismas daudzuma mērvienība kandelās uz 1 kvadrātmetru). Jaunā displeja melnās un baltās krāsas kontrasta attiecība ir 5000:1. Tas ir 2,2 centimetrus biezs, un, ja to ievieto televizora karkasā, kopējais ierīces biezums nepārsniegs trīs centimetrus.
OLED displeju tehnoloģija, iespējams, tiks savienota ar «Samsung» FED projekta televizoriem. Šajos televizoros tūkstošiem oglekļa nanotrubu vai kādu citu ārkārtīgi mazu komponentu izšauj elektronus uz ekrānu, radot attēlu. Ja FED televizoru projekts būs veiksmīgs, šie televizori būs plānāki par mūsdienu plakanajiem televizoriem un nodrošinās augstāku izšķirtspēju.
«Samsung» jau izstrādājis FED televizora prototipu un uzskata, ka OLED displeji varētu labi iekļauties šajā tehnoloģijā. Daejs Čins, Dienvidkorejas informācijas tehnoloģiju ministrs un bijušais «Samsung Electronics» prezidents, teica, ka Dienvidkoreja varētu sākt ekspotrēt nanotrubu tehnoloģijas televizorus jau līdz šā gada beigām.