P, 26.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Miris grāmatu izdevējs Jānis Rapa

LETA
Miris grāmatu izdevējs Jānis Rapa
Facebook Telegram Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: AFI/Gatis Dieziņš

67 gadu vecumā miris AS «Valters un Rapa» valdes priekšsēdētājs Jānis Rapa.

Kā aģentūru LETA informēja apgādā «Valters un Rapa», grāmatnieks, muzejnieks, bibliotekārs, filologs un aizrautīgais ceļotājs Jānis Rapa aktīvi līdzdarbojies tēva dibinātā grāmatniecības uzņēmuma «Valters un Rapa» atjaunošanā un ikdienas darbā. Kopš 1998. gada novembra viņš bija atjaunotās AS «Valters un Rapa» valdes priekšsēdētājs.

Jāņa Rapas tēvs bijis tuvs rakstnieces Annas Brigaderes draugs, palīgs viņas lauku mājas «Sprīdīši» iekārtošanā Tērvetē, un Jānis Rapa no 1967. gada strādāja memoriālajā muzejā «Sprīdīši» par vadītāju, piedalījās Annas Brigaderes Kopotu rakstu veidošanā un rakstnieces literārā mantojuma apzināšanā.

No 2001. gada Jānis Rapa darbojās Rīgas Latviešu biedrības latviešu valodas attīstības kopā, regulāri atbalstīja Vides aizsardzības kluba aktivitātes, dziedāja vīru korī «Tēvzeme» un bija studentu korporācijas «Talavija» filistrs.

Atvadīšanās no Jāņa Rapas notiks sestdien, 18. jūnijā, plkst. 11 Rīgas I Meža kapu kapličā.

Redaktors iesaka
Lasītākais šobrīd
Nepalaid garām
Uz augšu