Raksta foto

Gandrīz jebkurš vīrietis kādā savā dzīves posmā piedzīvojis erekcijas traucējumus. Erektīlā disfunkcija (ED) var būt gan pilnīga nespēja sasniegt erekciju, gan nespēja noturēt pilnvērtīgu erekciju, lai veiktu dzimumaktu, gan īslaicīga, ātri pārejoša erekcija.

Pētnieki secinājuši, ka tikai 15% pacientu ir gatavi uzreiz ar speciālistu runāt par erekcijas problēmām. Vīrieši nereti ciešas aptuveni divus trīs gadus, līdz izlemj apmeklēt ārstu. Saprotams, cieš arī attiecības un laulība, kas var radīt virkni citu problēmu.

Pētījumos pierādīts, ka no impotences cieš daudz neprecēto vīriešu. Atklājās, ka viņi labprātāk mainīja partneres nekā meklēja medicīnisko palīdzību. Liela daļa nevēlējās atzīt ar seksa dzīvi saistītās fiziskās problēmas. Savukārt vīrieši, kuri jutās emocionāli cieši saistīti ar savām partnerēm, daudz atklātāk skatījās «patiesībai acīs», meklējot risinājumus savām seksuālās veselības problēmām.

ED bieži iet roku rokā ar citām slimībām, piemēram, diabētu, hipertensiju, dažādām sirdskaitēm un pat vēzi. Ar erekcijas grūtībām saskaras aptuveni 60% diabētiķu. 52% no viņiem ir vecumā no 40 līdz 70 gadiem.

Protams, ED var izraisīt arī psiholoģiski iemesli — bailes, stress, uztraukums, dusmas utt. Taču ir arī neveselīgas dzīves cēloņi, piemēram, smēķēšana, alkohols un mazkustīgs dzīvesveids.

Neatkarīgi no ED cēloņiem ir vairāki ārstēšanas risinājumi, sākot ar ED tabletēm «Cialis», «Viagra», «Levitra», beidzot ar injekcijām dzimumloceklī, vakuuma terapiju, protēzēm, dzīvesveida pārmaiņām un sesijām pie psihoterapeita.

Rakstā izmantoti materiāli no [s:8478].

Komentāri