Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

PVD konstatē ĀCM vēl deviņām meža cūkām, tostarp pirmo reizi - Kantinieku pagastā

Ilustratīvs attēls

FOTO: AP/Scanpix

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) šonedēļ Āfrikas cūku mēri (ĀCM) konstatējis deviņām meža cūkām Vidzemē un Latgalē, tostarp vienai meža cūkai Rēzeknes novada Kantinieku pagastā, kur iepriekš vīruss netika konstatēts, liecina informācija PVD mājaslapā.

ĀCM vīruss ir atklāts arī divām meža cūkām Lielvārdes novada Jumpravas pagastā, kā arī pa vienai meža cūkai Madonas novada Barkavas pagastā, Gulbenes novada Beļavas pagastā, Alūksnes novada Jaunalūksnes pagastā, Ogres novada Lauberes pagastā, Kārsavas novada Malnavas pagastā, un Balvu novada Vīksnas pagastā.

Šogad ĀCM Latvijā ir atklāts 420 meža cūkām 47 novadu 132 pagastos un vienā pilsētā.

Mājas cūkām ĀCM pēdējo reizi konstatēts pagājušā gada 9.septembrī.

ĀCM ir bīstama, ļoti lipīga vīrusa izraisīta saslimšana cūku dzimtas dzīvniekiem. Dzīvnieku novietnē, kurā slimība konstatēta, ir jānokauj viss ganāmpulks, tādēļ šīs slimības uzliesmojums dzīvnieku turētājiem rada lielus ekonomiskos zaudējumus. ĀCM nav bīstams cilvēkiem.

PVD ir Zemkopības ministrijas pārraudzībā esoša valsts pārvaldes iestāde, kas veic pārtikas aprites un veterinārmedicīnas nozares valsts uzraudzību un kontroli.

Redaktors iesaka