Šodienas redaktors:
Pauls Jānis Siksnis
Iesūti ziņu!

Sportot ūdenī

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto
Foto: unc.edu

Vingrot sporta zālē ir patīkami un veselīgi, taču sportot ūdenī ir vēl labāk, par to pārliecināta sporta pedagoģe Alla Fomenko, kā arī sievietes, kuras apmeklē ūdens aerobikas nodarbības Ķīpsalas baseinā.

Alla Fomenko agrāk vadījusi aerobiku sporta zālē, taču tad pārliecinājusies par priekšrocībām nodarbībām ūdenī. Te pārmērīgi nenoslogojas locītavas un mugurkauls. Baseinā iespējams vingrot dažādās plaknēs – vertikāli un horizontāli, turklāt, pateicoties ūdens cēlējspēkam, vieglāk izpildīt vingrojumus, palielinās kustību amplitūda. Daudzas sievietes izbrīnītas par to, cik augstu, šādi vingrojot, viņas var, piemēram, uzvēzēt kāju, stāsta trenere.

Nodarbība +27 līdz +30 grādu siltajā baseina ūdenī ilgst 45 minūtes. Sākumā iesilda visas locītavas, plaukstas, elkoņus, izkustina kājas, imitējot soļošanu un skriešanu. Tālāk seko vingrojumi rokām, kājām, vēdera muskulatūrai, mugurai, izmantojot dažādu sporta inventāru (hanteles, tā sauktās «nūdeles» – mīkstas plastikāta nūjas), peldpleznas, īpašus cimdus ar plēvi starp pirkstiem, kas palielina ūdens pretestību. Lai atslogotu kakla un muguras muskulatūru, zem pakauša paliek hanteli vai citu atbalstu un atbrīvo ķermeni. Nodarbība beidzas, mierīgi peldot un izstiepjot muskuļus – kājas un rokas atbrīvo, saliec un pastiepj.

Alla Fomenko stāsta, ka nodarbības apmeklē sievietes, kuras vēlas sevi uzturēt teicamā fiziskā formā vai atbrīvoties no liekā svara, tāpat vingrošana ūdenī ir aizraujošas pārmaiņas, ja apnikušas un garlaicīgas kļuvušas citas sporta nodarbības. Ūdens aerobika nav ieteicama vienīgi pēc pārciesta infarkta un ja ir epilepsijas lēkmes, kā arī nevajadzētu veikt rotējošas kustības pēc mugurkaula operācijas.

Ieguvumi

  • Ūdens aerobika palīdz uzturēt labu ķermeņa formu, dažādo sporta nodarbības, pozitīvi ietekmē fiziski un psiholoģiski.
  • Nodarbībās ūdenī sirds strādā lēnāk un stabilāk (nav riska attīstīties tahikardijai), uzlabojas asinscirkulācija, vielmaiņa, nerodas varikozo vēnu problēmas.
  • Zemūdens masāža labvēlīgi iespaido organismu, mazina celulītu, veicina nieru un aknu darbību.
  • Ūdenī mazinās spriedze un noslodze locītavām, tādējādi saudzējot tās.
  • Pateicoties ūdens cēlējspēkam, palielinās kustību iespējas un amplitūda, zūd slodzes izjūta un vieglāk vingrot.
Komentāri
Redaktors iesaka
Nepalaid garām
Uz augšu