Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Pieaugums Līgatnes dabas taku meža cūku ģimenē

FOTO: Dabas aizsardzības pārvalde

Dabas aizsardzības pārvaldes apsaimniekotajām Līgatnes dabas takām šogad par trim sivēniem vairāk – meža cūku pārim, Ansim un Mūsai, pavasaris vainagojies ar trīs mazām un svītrainām atvasēm, TVNET uzzināja Dabas aizsardzības pārvaldē (DAP).

Ģimenes pieaugums sagaidīts pirms mēneša, 29. martā. Zīmīgi, ka arī pagājušajā gadā to sivēni dzimuši tieši tādā pašā datumā un mēnesī. Lai gan vienīgais Līgatnes dabas taku meža kuilis Ansis savu uzmanību dāsni veltījis vairākām meža cūku dāmām voljerā, tomēr jau otro gadu pēc kārtas «Liktenīgās mammas» godā tikusi 12 gadus vecā Mūsa.

Pērn Mūsa pasaulē laida savus pirmos mazuļus, dvīņus Pūpolu un Pureni. Jaunais meža kuilēns aizceļojis uz Madonas pusi, bet māsa palikusi tepat, Līgatnes dabas takās, un palīdz mātei pieskatīt savus trīs jaunākos brāļus un/vai māsas (mazo sivēnu īstais dzimums vēl nav zināms).

Šobrīd Līgatnes dabas takās mīt krietns pulks - deviņas meža cūkas. Pēc trīnīšu piedzimšanas, Mūsas un mazuļu drošībai un ērtībām, tētis Ansis, kā arī viena no bezbērnu meža cūkām, Grieta, nošķirti katrs savā atsevišķā iežogojumā. Jaunie sivēni tiek gādīgi aprūpēti, aug ātri un jūtas labi.

Tā kā Līgatnes dabas taku zvērkopji rūpējas, lai jaunās māmiņas vēders vienmēr būtu pilns un visi voljera iemītnieki justos labi, īpaši laikā, kad ģimenē ir pieaugums, Dabas aizsardzības pārvalde un Līgatnes dabas taku personāls aicina apmeklētājus – nekādā gadījumā neejiet klāt meža cūku iežogojumam un nebarojiet pašas cūkas. Tas viņām tikai kaitēs, un lieki satrauks jauno ģimeni.