Bebrs pilsētā sakož vīrieti - policija nenotic

FOTO: Evija Trifanova / LETA

Agresīvā bebra sakostajam vīrietim Daugavpils reģionālajā slimnīcā sniegta nepieciešamā medicīniskā palīdzība - koduma vietā uzliktas šuves - un pacienta turpmākā atveseļošanās notiks ģimenes ārsta uzraudzībā, noskaidroja ārstniecības iestādē.

Savukārt Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Daugavpils daļā noskaidroja, ka glābēji, izmantojot suņu ķeršanas aprīkojumu, noķēruši dzīvnieku, ielikuši to kastē un sadarbībā ar policijas darbiniekiem nogādājuši mežā.

Izsaukumu glābēji saņēmuši uz Bauskas un Liepājas ielas krustojumu. Ierodoties notikuma vietā, bebru viņi tur nav sastapuši, meklējumu gaitā brīdi vēlāk dzīvnieks atrasts un noķerts Tautas un Tukuma ielas krustojumā.

VUGD arī noliedza informāciju, ka dienesta darbinieki nebūtu ieradušies uz izsaukumu, kā arī paskaidroja, ka cietušais, zvanot uz tālruni 112, nav vērsies pie glābējiem pēc palīdzību, bet gan uzreiz lūdzis savienot viņu ar policiju, kas arī ticis izdarīts.

Daugavpils komunālās saimniecības pārvaldē pastāstīja, ka nekādi pret bebriem vērsti pasākumi pilsētā pagaidām netiek plānoti, jo nesenais incidents ir bijis pirmais šāda veida atgadījums un maz ticams, ka kaut kas tamlīdzīgs varētu atkārtoties. Visai grūti esot arī izvēlēties pasākumus, kādi būtu veicami, lai kas tamlīdzīgs neatkārtotos.

Vietējā laikraksta «Seičas» redaktore Inna Plavoka Latvijas Radio 4 raidījumam «Doma laukums» pastāstīja, ka Daugavpilī agresīvs bebrs uz ielas uzbrucis vīrietim.

Turklāt cietušajam nācies krietni papūlēties, lai saņemtu palīdzību, jo viņa sākotnējo zvanu glābēji uztvēruši kā joku un nav spējuši noticēt, ka vīrietim draud briesmas.

Redaktore pastāstīja, ka laikrakstā vērsies vīrietis, kurš ir nopietni cietis no bebra uzbrukuma. Viņš vēlu naktī gājis pa ielu un ieraudzījis, ka virsū skrien bebrs, cietušais pat nav paspējis saprast, kas īsti notiek, kad bebrs jau bija ieķēries viņam kājā.

Cenšoties atkauties no agresīvā dzīvnieka, vīrietis nokritis uz zemes, un, kamēr viņš nekustīgi gulējis, bebrs viņu uzmanīgi vērojis, taču,

līdzko vīrietis mēģināja piecelties, bebrs atkal kodis viņam kājā, neļaujot piecelties.

Cietušais vīrietis nolēmis saukt palīgā, taču glābšanas dienests sākumā viņa zvanam nav noticējis. Tad vīrietis zvanījis draugam, bet arī viņš to uztvēris kā neizdevušos joku. Taču beigās vīrietis tomēr pierunājis draugu atbraukt palīgā.

Steidzoties palīgā, draugs pārsniedzis ātrumu, un viņu apturējusi policija, likumsargi bijuši diezgan izbrīnīti, uzzinot, kur tad cilvēks tā steidzas. Tomēr, pārliecinājušies, ka autovadītājs nav iereibis, likumsargi nolēmuši pārbaudīt šo neticamo stāstu savām acīm.

Notikuma vietā policisti tiešām atraduši uz zemes guļošo vīrieti un agresīvo bebru un zvanījuši

glābējiem, kuri, otro reizi dzirdot šo neticamo stāstu, bet jau no policijas, tomēr devušies palīgā. Vīrietis beigās ticis cauri ar vieglu izbīli un 15 šuvēm uz kājas.

Daugavpils Zoodārza direktors Mihails Pupiņš paskaidrojis, ka bebri pavasarī var būt ļoti agresīvi un pat cilvēkiem bīstami, bebru tēviņi tiek izdzīti no mājām un meklē jaunu mitekli, turklāt dzīvnieki iet cauri pilsētai, ja viņi satiek cilvēku, kuru notur par bīstamu, tad iespējama agresīva uzvedība.

Pupiņš iesaka izvairīties no bebriem, bet, ja sastapts agresīvais dzīvnieks, vislabākais ir no tā bēgt var arī nomest kādu lietu, kas novērstu dzīvnieka uzmanību, vai arī uzrāpties kokā.

Uz augšu