«t.A.T.u» koncertēs Rīgā

FOTO: reklāmas foto

Jaunā albuma «Dangerous & Moving» turnejas laikā grupa «t.A.T.u», kas patlaban ir komerciāli visveiksmīgākais un populārākais Austrumeiropas popmūzikas projekts pasaules mūzikas tirgū, ieradīsies arī Rīgā, lai 12. aprīlī sniegtu koncertu Ķīpsalas hallē.

Kopā ar ierasto «t.A.T.u» duetu —/> bruneti Jūliju Volkovu un rudmati Ļenu Katinu —/> uz skatuves kāps pavadošā grupa sešu augstas klases mūziķu sastāvā, kuru nacionālā piederība sniedzas no Krievijas līdz ASV.

Koncertā tiks izpildīts jaunā albuma repertuārs, kā arī dziesmas no iepriekšējā —/> debijas —/> albuma «200 km/h in the Wrong Lane», kas tika pārdots vairāk nekā piecu miljonu tirāžā visā pasaulē.

Jaunais albums «Dangerous & Moving» solās būt vēl komerciāli veiksmīgāks —/> divi pirmie singli «All About Us» un «Friend of Floe» atrodas pasaules topu virsotnēs un to videoversijas maksimālā rotācijā mūzikas TV kanālos.

Jaunā albuma producēšanā, ierakstā un dziesmu komponēšanā piedalījušies visaugstākās klases mūziķi. Piemēram, dziesmas «Friend of Floe» autori ir Stings un Deivs Stjuarts no «Eurythmics». Stings ierakstā iespēlējis arī basģitāru. Brīnišķīgos un elegantos stīgu aranžējumus veidojis Ričards Kārpenters, septiņdesmito gadu popmūzikas ikonas «The Carpenters» dibinātājs un dalībnieks.

«Dangerous & Moving» 11 dziesmu muzikālā amplitūda ir plaša —/> no enerģētiskiem klubu hitiem līdz emocijas visaptverošām balādēm, kas izstaro mīlestību, liek dejot, sist plaukstas un dziedāt līdzi.

«Mēs darām visu, lai iepriecinātu mūsu fanus —/> jaunais albums, videoklipi un koncerti —/> tas viss ir mīlestības apliecinājums viņiem. Mēs atdodam cilvēkiem ļoti daudz enerģijas, un viņi sniedz mums tikpat daudz atpakaļ,» saka Jūlija Volkova.

Dueta piecu gadu pastāvēšanas vēsturē abas mazās, nenoliedzami talantīgās skaistules radījušas iespaidīgas «nekārtības» starptautiskā mērogā, regulāri uzstājoties 50 000 fanu auditorijai un provocējot plašsaziņas līdzekļu uzmanību ar atraktīvu, neordināru rīcību.

Meitenes atteicās piedalīties «MTV Europe Awards» balvu pasniegšanas ceremonijā tikai tāpēc, ka viņām netika uz skatuves nodrošināti īsti šaujamieroči, kas bija neatņemama šova sastāvdaļa un tika pieprasīti «t.A.T.u.» skatuves raiderī. Ļena rausta plecus un ar nevainīgu sejas izteiksmi par šo gadījumu saka: «Mēs gribējām īstus automātus, lai būtu pa īstam, viņi atteicās mums tādus dot, un mēs neuzstājāmies. Tas ir tik vienkārši!»

Solījušas neskūpstīties «Tonight Show» ētera laikā, viņas to darīja ilgi un kaislīgi, liekot pamatīgi pasvīst tīkla cenzētājiem, un tas notika jau labu laiku pirms Britnijas un Madonnas «mazā uzveduma». Taču, kad visi kaut ko līdzīgu gaidīja Džimija Kimmela šovā, publikai vajadzēja samierināties ar mīļas bučas žestu uz vaiga.

Kāpēc? Jūlija ir lakoniska: «Būtībā tāpēc, ka mums patīk darīt to, ko vēlamies. Daudzi cilvēki pret mums izturas apmēram tā —/> «jums nevajadzētu darīt šo, jums nevajadzētu darīt to, un jums nevajadzētu uzvesties tā». Taču, ziniet, mēs esam tādas, kādas esam, un mēs nedzīvojam bailēs vai atkarībā no kāda. Tāpēc, ja kaut kā uzvedamies, tas vienkārši ir tā, kā jūtam un  kādas esam mēs pašas.»

Patiešām, pasaulē, kas ir pilna inscenētu un trešo personu «izceptu» izklaides zvaigžņu, šīm meitenēm ir skaidrs, kas ir viņas pašas, un viņas rīkojas tieši tā, kā vēlas. Ierakstos un uzstāšanās laikā «t.A.T.u.» sevi rāda tieši tā —/> kā mākslinieciski, intelektuāli un seksuāli progresīvas jaunas sievietes, kas pašas nosaka savas karjeras attīstību un ir atvērtas visam, ko dzīve sniedz. Sarunās ar Jūliju un Ļenu viņu personīgā un mākslinieciskā nostāja ir pilnīgi skaidra — />«t.A.T.u.» nebīstas neviena, abas ir kaislīgas dziedātājas un izpildītājas, taču, iespējams, viņu apskaužamākā kvalitāte ir tā, ka vienīgie cilvēki, kuru priekšā meitenes jūtas atbildīgas, ir «t.A.T.u.» fani. Ārpus tā viņām nerūp, kas no viņām tiek sagaidīts un no kā viņas vēlas atturēt.

«Dažkārt mums prasījuši darīt lietas, kas mums nav licies ērti un pareizi,» teic Ļena, «taču «t.A.T.u.» ir mūsu projekts. Es domāju, mums tas jāvada tā, kā mums pašām liekas pareizi, kā mums pašām ir ērti. Ja mēs sāksim darīt lietas, ko citi mums liek, mēs pazudīsim. Mēs instinktīvi jūtam, kas jādara un kā jādzied, un es domāju, ka parasti, kad cilvēki dara, ko tiem liek, no tā nekas labs nesanāk. Tāpēc mēs dabīgi esam tādas, kādas esam.»

Šīs labākās draudzenes un muzikālās partneres ir absolūti solidāras viena ar otru, un par to arī vēsta jaunais albums «Dangerous and Moving». Taču uz nu jau nodrāzto jautājumu «Ir viņas vai nav lesbietes?» nav labākas atbildes par pašu «t.A.T.u.» sniegto: «Mūsu pirmais video bija par mīlestību starp divām meitenēm. Mīlestību, vienkārši mīlestību. Mēs neizliekamies, ka esam lesbietes, nekad neesam teikušas, ka tādas esam,» saka Ļena. «Jūlijai tikko piedzima mazulis, un viņai patlaban ir draudzene, un mums abām vienmēr bijuši draugi. Mūs vieno īpaša saikne. Mums nepatīk kategorizēt emocijas. Cilvēkiem nevajadzētu piespiest definēt savas jūtas. Tās ir dabīgas, un tās nevar kategorizēt.»

Jūlija ar smaidu piebilst: «Tam nav nozīmes. Tam nav nozīmes mūsu fanu acīs. Un, ja visas atlikušās pasaules acīs tam tāda ir, mums tas nerūp. Mēs visi esam dažādi, un tas ir lieliski. Katram ir savs stāsts, katram savas attiecības, katram savs dzīvesveids. Īsāk sakot —/> skaties, redzi, dzirdi, klausies un mācies.»

Biļešu tirdzniecība uz «t.A.T.u.» koncertu Rīgā sāksies 1. martā, un biļetes būs nopērkamas visās «Biļešu servisa» kasēs no plkst. 10.00. Tikai pirmajām 2000 biļetēm būs īpaša cena —/> 10 latu.

Uz augšu